Světová úroveň freeridingu byla k vidění na akci FWQ Silvretta Montafon

Během uplynulého víkendu se v rakouském středisku Silvretta Montafon odjela zastávka čtyřhvězdičkové Freeride World Qualifier.

Na kopci Kleine Heimspitze se sešla partička freeridových šílenců či nadšenců s touhou nasbírat bodíky a probojovat se do nejvyšší soutěže Freeride World Tour. Na závodníky čekala 450 metrů dlouhá trať s převýšením 350 metrů a místy sklonem i přes 70 stupňů! Na akci si přijeli zajezdit rideři s 13 zemí světa a pro diváky předvedli teda pořádnou podívanou. 

Thomas Feuerstern - Lokální hrdina z Vorarlbergu vyhrál snowboardovou kategorii mužů

Thomas je bývalým závodníkem z Freeride World Tour, takže zkušeností má víc než dost, což dokazuje i svým vítězstvím na domácí hoře. V posledních letech se soustředil spíše na filmové projekty a do závodu se dostal jen díky divoké karty. Na Heimspitze ale předvedl solidní jízdu se dvěma “trojkama“ a pár poletama, které mu zajistili vytoužené první místo na domácí půdě. Za ním se na stupních vítězů umístili dva “Frenchmeni“ Christophe Charlet a Alix Soria.

Francouzská riderka Estelle Rizzolio vyhrála snowboardovou kategorii žen, když na závodních 400 metrech výškových předvedla vysoký level ježdění doplněný o několik skoků. Druhou příčku v závodě obsadila ruská závodnice Anna Orlova a třetí místo Sara Andresen ze Švýcarska.

Poslední závod čtyřhvězdičkové Freeride World Qualifier nám tedy uzavřel letošní sérii a postupové místa do Freeride World Tour. Devět snowboardistů a šest snowboardistek se také kvalifikovalo do letošního finále v podobě tří eventů Open Faces 4* FWQ Finals, které proběhnou na třech místech během března. První zastávka v Nendazu ve Švýcarsku, druhá kousek za hranicema v Jasné na Slovensku a třetí grande finále v rakouském Obergurglu.

Heimspitze by možná tak slanil

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Výběr top 10 filmů za měsíc listopad

Listopad je měsíc premiér snowboardových filmů a i letos tomu nebylo jinak. Těsně před sezónou vychází jeden snímek za druhým a vyznat se v tom, který je dobrý či nejlepší, je určitě těžké. Navíc stihnout zkouknout každé movie od amatérských či profi produkcí z celého světa je časové velmi náročně. My ale všechny sledujeme a pečlivě vybíráme top do našeho výběru, kde pro vás vybíráme nejlepších 10 filmů co vyšly za minulý měsíc. Pojďme se na ně podívat!

Nidecker prezentuje video ESCAPISM a novou sérii snowboardů!

Zatímco švýcarská firma Nidecker postupně utekla od výroby trakařů k výrobě špičkových snowboardů, tak vy byste měli utéct do hor hledat pořádné zážitky v prašanu. Právě v novém videu ESCAPISM dostanete podrobný návod, jak to udělat a uniknout z každodenní reality třeba do pořádného prachu!

Zapojte se do instagramové soutěže Burton Trick Czech!

Zapojte se do instagramové soutěže od Burton.cz a vyhrajte si za své triky stylový cestovní Riders bag na vaše příští horské dobrodružství! Pravidla jsou jednoduché, tak neváhejte a střelte na svůj instagramový profil nějaký ten trik ještě dnes.