Světová úroveň freeridingu byla k vidění na akci FWQ Silvretta Montafon

Během uplynulého víkendu se v rakouském středisku Silvretta Montafon odjela zastávka čtyřhvězdičkové Freeride World Qualifier.

Na kopci Kleine Heimspitze se sešla partička freeridových šílenců či nadšenců s touhou nasbírat bodíky a probojovat se do nejvyšší soutěže Freeride World Tour. Na závodníky čekala 450 metrů dlouhá trať s převýšením 350 metrů a místy sklonem i přes 70 stupňů! Na akci si přijeli zajezdit rideři s 13 zemí světa a pro diváky předvedli teda pořádnou podívanou. 

Thomas Feuerstern - Lokální hrdina z Vorarlbergu vyhrál snowboardovou kategorii mužů

Thomas je bývalým závodníkem z Freeride World Tour, takže zkušeností má víc než dost, což dokazuje i svým vítězstvím na domácí hoře. V posledních letech se soustředil spíše na filmové projekty a do závodu se dostal jen díky divoké karty. Na Heimspitze ale předvedl solidní jízdu se dvěma “trojkama“ a pár poletama, které mu zajistili vytoužené první místo na domácí půdě. Za ním se na stupních vítězů umístili dva “Frenchmeni“ Christophe Charlet a Alix Soria.

Francouzská riderka Estelle Rizzolio vyhrála snowboardovou kategorii žen, když na závodních 400 metrech výškových předvedla vysoký level ježdění doplněný o několik skoků. Druhou příčku v závodě obsadila ruská závodnice Anna Orlova a třetí místo Sara Andresen ze Švýcarska.

Poslední závod čtyřhvězdičkové Freeride World Qualifier nám tedy uzavřel letošní sérii a postupové místa do Freeride World Tour. Devět snowboardistů a šest snowboardistek se také kvalifikovalo do letošního finále v podobě tří eventů Open Faces 4* FWQ Finals, které proběhnou na třech místech během března. První zastávka v Nendazu ve Švýcarsku, druhá kousek za hranicema v Jasné na Slovensku a třetí grande finále v rakouském Obergurglu.

Heimspitze by možná tak slanil

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Akce Horsefeathers Sneak The Tweak otevřela snowpark na Mölltalu!

Nový snowpark na rakouském ledovci Mölltaler Gletscher slavnostně otevřela akce Horsefeathers Sneak the Tweak!