Světová úroveň freeridingu byla k vidění na akci FWQ Silvretta Montafon

Během uplynulého víkendu se v rakouském středisku Silvretta Montafon odjela zastávka čtyřhvězdičkové Freeride World Qualifier.

Na kopci Kleine Heimspitze se sešla partička freeridových šílenců či nadšenců s touhou nasbírat bodíky a probojovat se do nejvyšší soutěže Freeride World Tour. Na závodníky čekala 450 metrů dlouhá trať s převýšením 350 metrů a místy sklonem i přes 70 stupňů! Na akci si přijeli zajezdit rideři s 13 zemí světa a pro diváky předvedli teda pořádnou podívanou. 

Thomas Feuerstern - Lokální hrdina z Vorarlbergu vyhrál snowboardovou kategorii mužů

Thomas je bývalým závodníkem z Freeride World Tour, takže zkušeností má víc než dost, což dokazuje i svým vítězstvím na domácí hoře. V posledních letech se soustředil spíše na filmové projekty a do závodu se dostal jen díky divoké karty. Na Heimspitze ale předvedl solidní jízdu se dvěma “trojkama“ a pár poletama, které mu zajistili vytoužené první místo na domácí půdě. Za ním se na stupních vítězů umístili dva “Frenchmeni“ Christophe Charlet a Alix Soria.

Francouzská riderka Estelle Rizzolio vyhrála snowboardovou kategorii žen, když na závodních 400 metrech výškových předvedla vysoký level ježdění doplněný o několik skoků. Druhou příčku v závodě obsadila ruská závodnice Anna Orlova a třetí místo Sara Andresen ze Švýcarska.

Poslední závod čtyřhvězdičkové Freeride World Qualifier nám tedy uzavřel letošní sérii a postupové místa do Freeride World Tour. Devět snowboardistů a šest snowboardistek se také kvalifikovalo do letošního finále v podobě tří eventů Open Faces 4* FWQ Finals, které proběhnou na třech místech během března. První zastávka v Nendazu ve Švýcarsku, druhá kousek za hranicema v Jasné na Slovensku a třetí grande finále v rakouském Obergurglu.

Heimspitze by možná tak slanil

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

11. ročník BCB Summer Jibbing proběhne již 15.-17.července

Tradiční a ojedinělá snowboard a freeski akce BCB Summer Jibbing v Janovičkách u Broumova proběhne třetí víkend v červenci a opět se můžeme těšit na pořádnou shredovačku v doprovodu parádní muziky, sportovních aktivit, doprovodného programu, výtečného jídla a pití. Pojďme se v této pozvánce podívat co nás čeká!

Kuba Hroneš a Láďa Hrstka v podcastu u Tupých hran

Dlouho jsme čekali na chvíli, kdy to přijde. A konečně je to tady. Kluci z Tupých hran vyzvali za “majk“ mladou snowboardovou naději našeho státečku Kubu Hroneše. A o čem si spolu povídali? To už si poslechněte v podcastu níže. V bonusové části se ke Kubovi přidal i Láďa Hrstka, tak podpořte kluky na HeroHero!