Světová úroveň freeridingu byla k vidění na akci FWQ Silvretta Montafon

Během uplynulého víkendu se v rakouském středisku Silvretta Montafon odjela zastávka čtyřhvězdičkové Freeride World Qualifier.

Na kopci Kleine Heimspitze se sešla partička freeridových šílenců či nadšenců s touhou nasbírat bodíky a probojovat se do nejvyšší soutěže Freeride World Tour. Na závodníky čekala 450 metrů dlouhá trať s převýšením 350 metrů a místy sklonem i přes 70 stupňů! Na akci si přijeli zajezdit rideři s 13 zemí světa a pro diváky předvedli teda pořádnou podívanou. 

Thomas Feuerstern - Lokální hrdina z Vorarlbergu vyhrál snowboardovou kategorii mužů

Thomas je bývalým závodníkem z Freeride World Tour, takže zkušeností má víc než dost, což dokazuje i svým vítězstvím na domácí hoře. V posledních letech se soustředil spíše na filmové projekty a do závodu se dostal jen díky divoké karty. Na Heimspitze ale předvedl solidní jízdu se dvěma “trojkama“ a pár poletama, které mu zajistili vytoužené první místo na domácí půdě. Za ním se na stupních vítězů umístili dva “Frenchmeni“ Christophe Charlet a Alix Soria.

Francouzská riderka Estelle Rizzolio vyhrála snowboardovou kategorii žen, když na závodních 400 metrech výškových předvedla vysoký level ježdění doplněný o několik skoků. Druhou příčku v závodě obsadila ruská závodnice Anna Orlova a třetí místo Sara Andresen ze Švýcarska.

Poslední závod čtyřhvězdičkové Freeride World Qualifier nám tedy uzavřel letošní sérii a postupové místa do Freeride World Tour. Devět snowboardistů a šest snowboardistek se také kvalifikovalo do letošního finále v podobě tří eventů Open Faces 4* FWQ Finals, které proběhnou na třech místech během března. První zastávka v Nendazu ve Švýcarsku, druhá kousek za hranicema v Jasné na Slovensku a třetí grande finále v rakouském Obergurglu.

Heimspitze by možná tak slanil

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Poznejte vycházející hvězdu ukrajinského snowboardingu Dima Luchkina

Znáte Dima Luchkina? Jestli jste o tomto třináctiletém klučinovi z Ukrajiny ještě neslyšeli, tak si pusťte epizodu pořadu MY TURN od Burton Snowboards, kde se moderátor Selema Masekela vydá do Innsbrucku. Právě zde totiž žije Dima společně s rodinou a každý den posouvá hranice svých snowboardových sklils na novou úroveň s vědomím, že doma na Ukrajině zuří válka.

Kam na podzim za prvním shredem na ledovec?!

Taky už nutně hledáte první možnost vyrazit za snowboardingem? Tak to jste tady na správném místě, protože v dnešním článku mrkneme, jaké jsou možnosti na první letošní ledovcové ježdění. A to né jen tak obyčejné, ale ježdění s našlapaným doprovodným programem a večerními radovánkami do ranních hodin, haha.

První letošní předsezónní jibbing proběhl minulou sobotu na Severáku

V týdnu před akcí se k nám náhodou dostala pozvánka na první pohled velmi “punkovou” akci v Jizerských horách. Tamní Ski Areál Severák hostil na stálém letním jibbovém set-upu, který tam má postavená místní shreďácká crew - Jibbing jam. Na místě byl náš redaktor Štěpán a v tomto reportu se jeho pohledem mrkneme, jak to vlastně na místě vypadalo.