Test unisex all-mountain snowboardu RIDE PSYCHOCANDY 24/25

Nás redaktor Vašek Čajka pro vás v italském Livignu otestoval model all-mountain snowboardu RIDE PSYCHOCANDY na příští sezónu 2024/25. V čem podle něj snowboard vyniká, co ho na desce nejvíce bavilo a komu by snowboard doporučil, čti níže a do toho mrkni na spoustu fotek, které během testu vznikly.

Výběr snowboardu

Na začátek se s tebou podělím o nějaké ty informace o mně samotném, aby sis dokázal lépe představit, jaké prkno by bylo vhodné pro tebe. Měřím nedorostlých 180cm, vážím něco kolem 65kg a na testování jsem si vybral snowboard RIDE Psychocandy ve velikosti 150cm. Pokud ti to příjde málo, tak máš pravdu, ale tohle není tradiční snowboard a RIDE doporučuje tento typ desky jezdit o 4-6 cm kratší než normálně jezdíš. Co tenhle snowboard ztratil v délce, tak přibral v šířce, a proto se nemusíš bát, že by se ti v prašanu utopil, naopak bude plavat jak kapřík za mlada.
Ještě ke všemu se jedná o UNISEX modelovou řadu, takže tohle prkno není vhodné jen pro tebe, ale i pro ni, stačí pouze šáhnout po té ideální velikosti a můžeš si snowboard užívat bok po boku s tvojí drahou polovičkou! RIDE do tohoto modelu dal jádro WMNS PERFORMANCE™ CORE, které najdeš ve všech jejich dámských modelech prken, ale řeknu ti, že žádný "měkouš" to rozhodně není a díky karbonovým výstuhám pod vázáním je deska ideálně tvrdá, ale zachovává si svou hravost.

Design

Jedná se o designovou řadu určenou na příští zimní sezónu 24/25 a musím říct, že na první dobrou mě design příliš nezaujal, ale postupně se to začalo měnit a teď mě design snowboardu mega baví. Je to prostě jednoduché a celkově to zapadá do konceptu brandu RIDE Snowboards a to mě na tom baví! Plus díky technologii Topless Construction je design prkna nanesený přímo na sklolaminátovou vrstvu a na bližší pohled to vypadá fakt dobře a ještě ke všemu to snižuje váhu desky.

Jízdní vlastnosti

SJEZDOVKA

To čím si mě prkno získalo nejvíce, tak byla samotná jízda. Snowboard se na sjezdovce chová naprosto dokonale, je předvídatelný, hravý a fakt dobře drží v oblouku. I když jeho tvar z něj na první pohled dělá spíše prašanovku, tak na sjezdovce v pořádném „carvu“ je snowboard jako doma. Hned od prvního oblouku mě prkno kompletně pohltilo a po zbytek jízdy jsem se jen nechal unášet, střídal dlouhý oblouk s krátkým, občas to prosadil nějakým olíčkem, nebo si s prknem trochu pohrál při butterech.

SNOWPARK

Překvapivě si snowboard i přes krátký tail zachovává masivní pop a hravost ve snowparku. Ono jde vidět, že parta vědátorů od RIDE Snowboards opravdu ví, co dělá a do prkna ty technologie naskládali, jak se sluší a patří!
Často si lidé myslí, že directional prkna jsou pouze do prachu, anebo na sjezdovku, protože s nimi přece na switch jezdit nejde. Ale ono to jde a ještě ke všemu naprosto v pohodě, dokonce je to často i větší zábava, protože ten tvar vzbuzuje touhu si s prknem hrát a shredit každou muldu vedle sjezdovky. Z obyčejného svahu se tedy najednou stává nekonečné hřiště plné přírodních překážek, které prostě chceš oshredit a ty jinak nudné pasáže mezi nimi prosadit pořádným „carvingem“ a přeci o tomhle je snowboarding. Děláš si, co chceš, protože tě to baví, a ještě ke všemu u toho vypadáš stylově, neboť ten nástroj pod tvýma nohama je umělecký kousek!

FREERIDE

Bohužel ten pravý freeriding mi na tomhle prkně byl zatím zapovězen… Mimo sjezdovku jsem totiž spíše, než prášil, brousil týdny starý sníh. Nezbývá než pokleknout a trošku se opět hromadně pomodlit, aby nám ten „pánbíček“ něco seslal… Tohle prkno by si totiž tu pravou zkoušku ohněm ve freeridu zasloužilo jako víno, protože něco uvnitř mi říká, že by to byl opravdu zážitek!

SHRNUTÍ

Osobně to považuji za jedno z těch nejlepších prken, které jsem kdy pod nohama měl. Snowboard funguje tak, jak má a jedná se opravdu o skvělou ALL-MOUNTAIN desku, která tě podrží ve všech možných podmínkách. Snowboard je hravý, dobře drží v oblouku, kde díky širší stavbě desky špička ani pata nedře okolní sjezdovku, ve snowparku si na prkně taky užiješ spoustu zábavy a celkově je to prostě takový dobrý společník do všeho. Pokud tedy chceš zkusit něco nového, tak rozhodně koukni na tento snowboard, který já můžu doporučit všemi deseti!

Díky SNOWBOARDEL shopu za možnost otestovat tento povedený snowboard!

TECHNOLOGIE SNOWBOARDU

Directional Zero Camber
Směrový tvar s pravým rockerem na špičce a patce.

Bi-Radial Sidecut
Dvojí vykrojení, vždy pod vázáním, které má za následek lepší stabilitu pří jízdě na rovném podkladu a také pomáhá udržet hranu při zatáčení.

WMNS Performance™ Core
Vysoká pevnost a lehkost jádra a snowboardu je docílena díky kombinaci tvrdého dřeva Aspen a lehkého dřeva Paulownia.

Thin Con
Všechny RIDE prkna mají tuto technologii. ThinCon je ztenčení špičky a patky. Sníží se tak váha, která omezuje rotaci.

Slimewalls®
Skateboardingem inspirovaná technologická inovace postavená na materiálu skate koleček, která zaručí extra hladkou jízdu a extrémně vysokou odolnost. Tato exkluzivní technologie je tolerantní a houževnatá zároveň a místo boje proti vibracím je raději absorbuje. Přesně jako skate kolečka, uretan v SLIMEWALLS technologii zjemňuje interakci se sněhem, dřevem a kovovými překážkami, na kterých můžete jezdit. Proti běžným ABS hranám netvrdne při nízkých teplotách. A navíc je SLIMEWALLS prakticky nezničitelná hrana a tím se stává nejodolnější konstrukcí boční hrany ve snowboardovém světě.

Carbon Slimewalls®
Unikátní kombinace hrany Slimewalls a karbonových vláken, které jsou vždy umístěny na hraně u vázání a zajišťují tak perfektníé stabilitu a rychlejší odezvu od vázání směrem ke snowboardu..

Cleave Edge™
Je o 50% tlustší hrana, díky čemuž je zaručena delší životnost během neustálého broušení.

Carbon Infused Glass Fiberglass
Karbonová vlákna položena pod úhlem 90° mezi sklolaminát, což zajišťuje skvělou odezvu a extra pop bez přidání zbytečné a nežádoucí tuhosti.

Carbon Array Laminates
Technologie RIDE CARBON ARRAY znamená naprostou kontrolu přenosu sil na hranu v každé pozici jezdce. Rozvírající se uhlíkové vlákna jsou umístěné v zóně vázání odkud se rozbíhají na opačnou hranu v přesných úhlech. Jezdcův tlak na hranu desky je takto přenášen na kontaktní body opačné hrany, díky čemu jezdec dosáhne maximální kontroly nad prknem.

Sintered Base
Velmi kvalitní, tvrdá a rychlá sintrovaná skluznice.

Impact Plates Laminates
Zesílená vrstva v oblasti vázání, která pohltí i ty nejtvrdší dopady.

Topless Construction
Technologie přenosu designu snowboardu přímo na sklolaminátovou vrstu, kdy následně není zapotřebí již žádná ochranná horní vrstva, neboli topsheet. Tato vlastnost má za následek zejména snížení váhy, díky absenci jedné vrstvy.  

Snowboarde testoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

O víkendu proběhne Horsefeathers Sneak the Tweak na Mölltalu!

I když v Česku už je léto v plném proudu, tak u rakouských kolegů za hranicemi si stále můžeme užívat zimní radovánky naplno! A ještě ke všemu ve zcela novém Horsefeathers snowparku na ledovci Mölltal! Slavnostní opening proběhne v sobotu 11. května! Vidíme se tam!!!