U Wény proběhl opening backyard parku

Nedávná sněhová nadílka opět pozvedla náladu snowboardové scény. Někteří vyrazili powdrovat, někdo na streety, no a Wéna Kutil připravil svůj backyard park pro slavnostní opening, který proběhl v sobotu 5.2.. My byli na místě a přinášíme vám z této povedené akce tento reportík.

V Jablonci nad Jizerou padlo slušných půl metru sněhu a to dalo Wénovi impuls dát se do práce a připravit svůj domácí snowpark do jezditelný podoby. Když byla práce téměř hotová, vyhlásil Wéna skrze svůj instáč, že v sobotu 5.2. proběhne slavnostní opening. Wéna pozval koho mohl a na místě se sešla slušná snowboardová smetánka.
Např. věčně vysmátý a se dvěma mladými “zajíčky” (nástupci) dorazil Honza Zajíc. Ze svého zapadaného krkonošského revíru se sjel Pepe Samek s parťákem “Krakonošem” Matějem Slavíkem. Dále ze slavného a dalekého Laaxu si přijeli "oddychnout" Roman Dlouhý a Zoltan Strcula. Z točení streetu dojel Darek Bergman a Verča Jayah. Ze stromu slezla opička jménem Shymonkey. Jezdící partu doplnil Viktor Židla, já, Wéna a další borci, u kterých jsem bohužel zapomněl, jak se jmenovali. Sorry borci!

Fotky: David Horváth 

Dále byla na místě a přítomna s foťákem v ruce legenda všech legend David Horváth. Pak fousatý mužíček v červeném aneb fotograf showbyznysu František Ortman s maminkou nastávající snowboardové hvězdy Lály - Sísa. Plus atmosféru doplnili další přihlížející a rodinní příslušníci.

Fotky: David Horváth 

Fotky: František Ortman 

Ale zpátky k parku a snowboardingu. Park byl od Wény perfektně připraven. Pro jezdce byla ready lajna tří skoků a pak i nějaké to železo pro příznivce jibbingu. Skoky byly skvělé postavené. Dopad se po chvilce jumpovací session proměnil v dopadiště minometných granátů, jelikož před akcí přišla lehká obleva a deštík, ale zas byl díky tomu dopad nádherně načechraný a měkký a dalo se to posílat daleko a bez strachu. 

Fotky: David Horváth 

Parta se v odpoledních hodinách řádně rozjezdila a seznámila se set-upem, a když padl jakýkoliv stylový trik, tak všichni vřískali a hekali jak za mlada. Bylo jedno jestli padla 360 nebo 180. Jakýkoliv stylový trik s průtahem získal řádné ovace od všech riders. To vytvářelo řádnou atmosféru jak z dob, kdy byl snowboarding ještě v plenkách. Prostě si představte ten vibe ručně a lopatou uplácaných skoků a snowboardem a lyžemi odpluhovaných dopadů. Žádná rolba, žádnej umělej sníh. Zkrátka čistá láska k snowboardingu od Wény Kutila a všech zúčastněných, kterým par hrbolů na dopadech bylo úplně u zadku. Stačilo pár kámošů, skoky, jibby, sníh, pivo a párek a zábava byla zaručena. 

Fotky: David Horváth 

Fotky: František Ortmann

Tohle jsou hodnoty, díky kterým stojí Wénův Backyard za návštěvu, a kdo tam ještě nebyl, rozhodně tam zajeďte. Wéna nabízí i ubytování a celý snowpark je veřejně přístupný. I když se může zdát, že je to soukromá záležitost, tak opak je pravdou. Wéna bude rád za každého nadšence, který dorazí. Park je totiž pro všechny open! Jen to chce trochu více toho snb skillu. 

Sledujte aktuality z Wéna backyard snowpark na instači nebo webu. 

Pro více informací piště Wénovi na jeho ig nebo volejte na telefon: 731 332 222

Na místě byl a report vytvořil

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Akce Horsefeathers Sneak The Tweak otevřela snowpark na Mölltalu!

Nový snowpark na rakouském ledovci Mölltaler Gletscher slavnostně otevřela akce Horsefeathers Sneak the Tweak!