Valentino Guseli přepisuje historii snowboardingu

Teprve 16. letý australský jezdec se zapsal do historie snowboardingu, když 31. března v Laaxu vyskočil 7,3 metrů nad koping rampy. Přepisuje tak 11 let starý rekord Shauna Whita z X-Games, tehdy Shaun atakoval hranici 7 metrů.

Není to poprvé co si sympaťák Valentino říká o pozornost snowboardového světa. Např. na letošních Laax open vyrazil dech svou neskutečnou jízdou v rampě, se kterou vyhrál kvalifikaci. Je vidět, že rampu v Laaxu zná jako své boty a podle jeho slov byly podmínky na konci března naprosto perfektní. Valentino slíbil, že to není naposledy, co se o něco podobného pokusil a nejspíš cítí, že by mohl letět ještě výš.

zdroj: transfermag.com

Třeba tímto činem vyhecuje další rampové riders a my se budeme moci v budoucnu těšit z nových výškových mezníků, kdo ví.

Předpokládáme, že o tomto jezdci mnoho z vás ani moc neví, pojďme si ho tedy trochu představit.

Když bylo Valentinovi 9 let, začal vystrkovat růžky na poli světového snowboardingu. Dal o sobě vědět v editu jako lokál z Perisherského snowparku. Hodně brzo začal objevovat střediska po celém světě. Ve 12 letech překvapil v editu z akce Superpark 21 z Mammoth mountain. Začalo se o něm mluvit jako o budoucnosti australského snowboardingu a velcí sponzoři na sebe nenechali dlouho čekat, rychle přišel profesionální sponzoring od Burton, Oakley nebo Volcom. Z Valentina se stává profík a svůj talent uplatňuje v rampě, kde se naučil létat hodně vysoko a ve stylu. Svým snowboardingem je schopen se rovnat světové špičce a jsme přesvědčení, že tomto klučinovi ještě uslyšíme!

Za Freeride.cz

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Streetová nálož Batter Late Than Never

Dnes se podíváme na partičku Britů, která vyrazila točit streety do Finska. V tomto snímku můžete vidět 6 jezdců, kteří nám předvádí parádní street snowboarding, plný těžkých spotů, stylových triků a taky pár ošklivých držkovek.

Mikkel Bang a Robin Van Gyn korunovanými vítězi poslední zastávky Natural Selection Tour

V pátek se odjela poslední zastávka Travisovi velkolepé akce Natural Selection Tour v Tordrillo Mountain Lodge, kterou jste mohli sledovat živě na Red Bull TV nebo následně ze záznamu na Youtube. O všem jsme vás již informovali. Nyní je na čase vám shrnout, jak to dopadlo.

Capita team pojezdil ve Woodward parku

Máme tu povedené teamové video od Capita snowboards. Ten si totiž zajezdil ve Woodward parku v Park City a vznikl z toho tento 5 minutý mixtape. Představí se nám 6 riderů, kteří to tam slušně a ve stylu naložili a na toto video je rozhodně radost pohledět!