Víkendové tipy: Evropský pohár, MČR a Šumavský diktátor

Blíží se víkend a proto jsme tu s dalšími Víkendovými tipy, tedy s naším infoservisem, ve kterém se dozvíte, co se bude tento třetí březnový víkend na českých horách dít. Tenhle víkend zdá se být dost závodní a vy tak můžete vybírat ze 3 akcí a samozřejmě opět spousty českých snowparků, které jsou stále v provozu.

Tento víkend víme o 3 snowboardových akcích, respektive závodech. Od čtvrtka v Peci pod Sněžkou probíhají tréninky, které vyvrcholí sobotním slopestyle závodem Evropského poháru ve slopestylu. V Peci to o víkendu snowboardingem bude doslova žít, protože hned v neděli se na stejné trati odjede MČR ve slopestylu. Snowboardingem to ale bude žít také na Zadově, kde se pojede třetí a závěrečná zastávka Šumavského diktátora. Pojďme se na všechny akce podívat blíže.

Snickers Europa Cup 2019

Nabité jízdy a letošní sezónu na území ČR rozhodně snowboarding na té nejvyšší úrovni. Přesně to lze očekávat od sobotního Snickers Europa Cupu 2019, který se pojede na slopestylové trati na Javoru v Peci pod Sněžkou. Do Pece dorazí závodit mladí rideři, kteří tvoří aktuální špičku evropského snowboardingu a utkají se o možnost startu na závodech Světového poháru v příští sezóně. Závodu se zúčastní i češští Olympionici Šárka PančochováPetr "Horis" Horák.

Harmonogram akce:
9:00 - 12:30 Kvalifikace SNICKERS FIS Europa Cup (snowpark)
13:00 - 15:00 Finále SNICKERS FIS Europa Cup (snowpark)
15:30 Vyhlášení SNICKERS FIS Europa Cup
20:00 Snowboard After Party (KlonDike Music Club)

Kompletní info o akci najdete v našem kalendáři, nebo v události na facebooku.

SNOWBOARD ZEZULA Tour & Kidz Tour 2019 (MČR) - Pec pod Sněžkou

V neděli se pak v Peci pod Sněžkou odjede i Mistrovství ČR ve slopestylu, které přivítá špičku českého freestyle snowboardingu. MČR je závěrečným závodem letošní SNOWBOARD ZEZULA Tour, která během zimy zavítala i do Vítkovic a Deštné v Orlických horách, kde se odjely další dva slopestylové závody. Pojede se tak nejen o titul Mistra ČR, ale i titul vítěze celé tour Českého poháru.

Současně se pojede i předposlední závod Snowboard Zezula Kidz Tour, tedy závodu pro ty nejmladší ridery.

Harmonogram:
8:00 - 9:30 registrace v karavanu na parkovišti
10:00 - 12:30 Kidz tour
13:00 - ​15:00 Zezula tour
od 15:00 vyhlášení
Časy se můžou změnit v závislosti na počtu jezdců a počasí.

Kompletní info o závodech najdete v našem kalendáři, nebo v události na facebooku (SNOWBOARD ZEZULA TOUR) a v události na facebooku (SNOWBOARD ZEZULA KIDZ TOUR).

TempleStore Šumavský diktátor - Zadov

TempleStore.cz parta si pro vás na letošní sezónu připravila sérii 3 závodů s názvem Šumavský diktátor, která se odehrává ve 3 vybraných areálech na Šumavě. Tenhle víkend bude třetí a závěrečnou zastávku Šumavského diktátora hostit Ski Areál Zadov. Cílem této série je rozvířit vody šumavských hor, kde se v posledních sezónách mnoho závodů neodjelo. V sobotu se pojede závod ve slopestylu a v neděli pak banked slalom, takže o závodní, ale zároveň pohodovou atmosféru bude postaráno po celý víkend.
Akce se zároveň zúčastní jedni z nejlepších a nejzajímavějších světových riderů - Markku KoskiBrage Richenberg z teamu Vimana!

Kompletní info o akci najdete v našem kalendáři, nebo v události na facebooku.

Kdybyste věděli ještě o nějaké akci, která se děje tenhle víkend a my jí v článku neuvedli, tak nám napište do komentářů, nebo na e-​mail. Díky a těšíme se opět koncem příštího týdne u dalšího dílu Víkendových tipů!

Kam jinam?

Pokud si kladete tuhle otázku a z víkendových akcí jste si nevybrali, nebo zkrátka nemáte rádi lidi a radši si jezdíte někde mimo dění, mrkněte do PARKS INFO, kde najdete aktuálně otevřené snowparky v ČR a na Slovensku.

Napsal

Jan Lohynský
Další články autora

Další zajímavé články

FreerideTV: Mikýřův Prkenný Přehled - 3. díl

Mikýř je zpět a jeho Prkenný Přehled s ním! Tentokrát v májovém láskyplném vydání opět nahlédneme pod pokličku české snowboardové scény a dokonce zabrousíme o kus dál, a to i do českého světa skateboardingu a freeskiingu.

Zeb Powell se kroutí do včech směrů v novém videu E.A.S.T

Koukněte na nový edit z východního pobřeží USA, ve kterém se vám představí talentovaný Zeb Powell. Tohoto mladého snowboardistu můžete v poslední době vidět víc a víc a zcela jistě za to může jeho nezvyklý styl kroucení triků. No přesvědčte se sami.

Michi Schatz a jeho solidní remix part z letošní Sane Spring Break Session

Lokál z Innsbrucku Michi Schatz sice není zrovna vzrůstem největší, ale triky dokáže odpálit dost vysoko. Podívejte se na jeho poslední edit z rakouského snowparku v resortu Nordkette. Ve videu se objeví i riders jako Max Glatzl, Peter Walchhofer, Steve Grumser a Sparrow Knox.