Výběr top 10 filmů za měsíc listopad

Listopad je měsíc premiér snowboardových filmů a i letos tomu nebylo jinak. Těsně před sezónou vychází jeden snímek za druhým a vyznat se v tom, který je dobrý či nejlepší, je určitě těžké. Navíc stihnout zkouknout každé movie od amatérských či profi produkcí z celého světa je časové velmi náročně. My ale všechny sledujeme a pečlivě vybíráme top do našeho výběru, kde pro vás vybíráme nejlepších 10 filmů co vyšly za minulý měsíc. Pojďme se na ně podívat!

10. FOYER - Salomon Snowboard

Krátký film od Salomon Snowboard o vstupu pěti nových jezdců do týmu. Tento film má všechno, od ježdění v backcountry, až po nefalšovaný street od Ameriky po Evropu. Našemu uchu libuje i povedený soundtrack a oko si pochvaluje i plynulou kameru a střih. Dost bylo keců, užijte si první video tohoto výběru FOYER!

Rideři: Blake Moller, Luke Lund, Johan Nordhag, Emma Crosby, Tommy Gesme, Gian Sutter

Filming: Brendon Hupp

9. It’s Love - Vans Snowboarding

Další z počinu, který se dostal do výběrů je It’s Love od Vans Snowboards, kde hrstka jezdců vyrazila natáčet s ikonickou 16 mm kamerou na streety do Ohia, Utahu a Islandu. Velmi pohodové a odlehčené movie s pořádnou dávkou šílených a kreativních spotů. Velmi nás baví celkový nádech filmu. Zkrátka snímek co pohladí každé snowboardové srdce a ve výběru má své zasloužené místo!

Rideři: Cole Navin, Parker Szumoski, Kennedy Deck, Jill Perkins, Jake Kuzyk a Dan Lideahl

Filming: Tanner Pendleton

8. Hotbox - DC Snowboards

Pořádného streetu není nikdy dost a i v tomto filmu od DC snowboard Hotbox je ho opravdu dostatek. Parta nás vezme do ulic Pittsburgu a Helsinek, kde nám předvede dechberoucí ježdění na velmi kreativních a těžkých spotech. Jedná se o velmi povedený kousek z kuchyně DC Snowboards a zaslouženě bere své místo v tomto výběru!

Rideři: Noah Brown, Jacob Krugmire, Ben Bilodeau, Marty Vachon a JibGurl

Filming: Sam Sosnowvski

7. Flood Light - Capita

Do výběru se dostává i čistě dámský snowboardový film Flood Light od Capita Snowboars. Známé ženy ze světové scény nás vezmou do snowparku, ale i na street, kde předvádí velmi čistý a náročný snowboarding. Skokanka Mia Brookes nám ukáže jak se lítají velké kickery, naopak stálice z pouličního ježdění Jess Kimura, Himari Takamori a další nám předvedou, jak se jezdí na urban spotech. Flood Light je movie, které potěší každého čtenáře. Tak přejeme příjemné shlédnutí!

Riderky: Mia Brookes, Henna Ikola, Himari Takamori, Kaleah Opal a Jess Kimura.

6. IRENE - Will Smith

IRENE od Willa Smitha je krátký sólový snowboardový film z prostředí Finska. Ve filmu se objevují jeho kámoši jako jsou Sparow Knox, Antti Jussila nebo Andy Nudds. Jedná se o 100% streetový počin, kdy celý film doprovází pohodově laděná hudba, velmi povedená kamera a střih. Tento film nás zkrátka zaujal na první dobrou a proto zaslouženě bere své místo ve výběru top 10 snb filmů za listopad.

5. Vitamin - Vans Snowboarding

Přesouváme se do top pětky, kde své místo pobírá film od Iviky Jürgenson. Ta nás vezme do ulic Finska, Švédska a Estonska, kde předvádí velmi náročný dámský streetový snowboarding společně s další partou jezdců, mezi které patří např. Dominik Wagner, Kas Lemmens a další. Film nás baví skvěle vybraným soundtrackem, spoty a filtrem old kamery. Navíc film má po celou dobnu parádní atmosféru a vyvolává v nás pocit, že ihned chceme vyrazit někam jezdit. A tak to má být! Přesvědčte se sami!

Rideři: Kas Lemmens, Dominik Wagner, Sebi Springeth, Venla Mustonen, Gian Sutter

Filming: Tim Schiphorst

4. Quicksand od Sinister Films

Jednoznačně zasloužené 4. místo! Totální Amerika plná šílených spotů na kterých padá jedna brutalita za druhou. Pokud si libujete ve filmech kde je pořádná dávka streetového ježdění, tak tenhle film vás bude určitě bavit! Doprovází ho řádně agresivní soundtrack, který jen podtrhává náročnost spotů. Dal k tomu není co říct, nastavte si rozlišení na 4k (pokud to váš přehrávač zvládne), pusťte si film na co největší obrazovce a hlavně nezapomeňte dýchat, ať vás nemáme na svědomí!

Rideři: Sam Klein, Dave Matonich, Emily O'Connor, Conor Carroll, Brett Moody, Matt Miley, Derek Lemke, Charlie Vandemarc, Adam Hohmeyer, Tye Kowalski, Chris Church, Windham Miller, Colton Carroll a Sam Anderson

Filming: Gavin Rudy, Earth Flint, Harrison Salzman, Patrick Ring, TJ Homan, Zach Peper, Cody Holmes, Olivia Finn a Lauryn Swendseid

3. BAHAMAS od Byeond Medals

Přesouváme se k top 3, kde své místo zaujímá crew Byeond Medals se svým BAHAMAS. V tomto filmu je úplně vše! Povedené intro v podobě hraných scének, velké hory, nerozlučné přátelství, sněžné skútry, hromady sněhu, stylové triky, náročné streety, boží soundtrack, profi kamera, atd, atd.. Zkrátka tento film vás na začátku vcucne a na konci vyflusné a říkáte si “wtf”? Tak přesně takový je BAHAMAS od Beyond Medals!

Rideři: Kevin Backstrom, Tor Lundstrom, Sebbe De Buck, Lidvig Billtoft, Ulrik Badertscher, Zak Hale, Tyler Nicholson.

Více fotek hledej na www.beyondmedals.com/gallery

2. Fixin - Craig McMorris

Druhé místo našeho výběru pobírá film od Craiga McMorrise Fixin. Tento film je přesně ten, na který chce koukat vaše snowboardové oko. Zkrátka hodit nohy na stůl, do ruky mísu s popcornem, repráky na plný koule, obraz hodit do 4k a užívat si záběr za záběrem. Fixin je snowboardový "klenot” mezi snb filmama. Nebudeme to zbytečně obkecávat, jen vám popřejme, ať si užijete druhé místo výběru, Fixin!

Rideři: Craig McMorris, Sean Miskiman, Mateo Massetti, Dustin Craven, Jed Sky, Frank Jobin a Tommy Van

Filming: Ben Webb, Connor Winton a Seb Judge

1. Fake Teeth Real Friends - Rusty Toothbrush

První místo letí zaslouženě ke kartáčkům. Film se natáčel z velké části v České Republice. Získal ocenění za nejlepší krátký film a nejlepší střih na festivalu iF3. Teď dostává i jedno (ne)významné ocenění od nás  "nejlepší film měsíce". Nás baví převážně lifestyle a atmosféra, která je za celým filmem. Prostě parta srdcařů, staré camper vany, motorka jako vinč, rodina, blato, triky v sérce a followcams. Sice dva filmy, které jsme zmínili (Fixin a Bahams) mají vše od skútrů a kamer za milióny a celé to vypadá dost profi, zde nás naopak baví ten “DIY” nádech, se kterým se my ,jako redakce, rozhodně ztotožňujeme! Takže ladies and gentlemen First Place - Fake Teeth Real Friens!

Rideři: Simon Gruber, Veroniqi Hanssen, Alex Stewart, Nicholas Bridgman, Selena Sanchez, Dusan Kriz & Federica Scampoli

Filming: Alex Stewart

Tak to bylo vše! Jak se vám líbil výběr? Chyběl vám zde nějaký film? Uniklo nám něco? Dejte nám klidně vědět. Jinak se uvidíme příští měsíc u dalšího výběru..

Za Freeride.cz filmy vybral

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

V Alpbachu se testovaly novinky na rok 23/24 v rámci akce SHOPS 1st TRY

Akce pro snowboardové nadšence Shops 1st try se po covidové pauze opět odehrála v tyrolském středisku Alpbach. My jsme byli na místě a testovali snowboardové vybavení ostošest. Pojďme se v tomto reportu podívat, jak to na místě vypadalo!

Rozhovor: Zoltán Strcuľa o životě a snowboardingu v zahraničí

Slovenský rider Zoltán Strcuľa si poslední roky užívá život a snowboarding v zahraničí, který dokáže velice zajímavě skloubit se svou prací. Celkově jsme se Zoltánem probrali pár zajímavých témat ze všech oblastí a padlo slovo i na téma partnerství a nomádského života. Tak si užijte tohle počteníčko a brzy přineseme i další rozhovory z naší scény.

Jeden skipass stačí aneb Czech Skipass 2022/2023

Vydejte se každý víkend za lyžováním a snowboardingem do 1 z 18 horských středisek, kde můžete uplatnit výhody celosezónního skipassu Czech Skipass.