ZOH 2022: Zoi Sadowski Synnott na poslední chvíli vyjela zlato ve slopestylu!

Je to za námi! První medaile ve snowboardingu na současných ZOH v Pekingu byly rozdány a poprvé v historii si zlato ze slopestylu odváží jinačí země než USA! I když to bylo jen tak tak.

Sice bylo finále bohužel bez české účasti, protože naší závodnici a legendě Šárce Pančochové se nepodařilo prostoupit přes našláplou soupisku ve větrém zotročené sobotní kvalifikaci. Nemusíme, ale věšet hlavu, jelikož Šárka se nám ještě s jejím velkým úsměvem na tváři předvede v rampě i big airu. (Kdy a kde sledovat najdete zde.)

Zpět k dnešnímu velkolepému finále plnému snowboardingu jako z budoucnosti. Podmínky pro slopestylu byly rozhodně zcela o něčem jiném než ve kvaldě. Jeden z riderů na svém Instagramu dokonale vystihl ironii toho, že slopestyle a větrné elektrárny na kopci v dohledu nejdou úplně dokonale ruku v ruce. Dnes se ale vítr ustálil a holky mohly předvést esíčka, které si schovávaly v rukávu pro tento životní den. K vidění toho bylo rozhodně spoustu a každému doporučujeme si to pustit zpětně! Holky se s obrovskou tratí popraly na jedničku a připravily si pro nás show, která tady už dlouho nebyla. 

Finále se pro větší díváckou přívětivost a napínavost jelo cestou tří jízd z nichž ta nejlepší se počíta, což se v dnešním finále ukázalo, že je rozhodně dobrý způsob a pro nás milovníky sledování jízdy šikmo svahem to přineslo láskyplnou podívanou. Hned v první jízdě to roztočila na první průběžné místo novozélandská hvězda současného snowboardingu, vítězka letošních X Games Zoi Sadowski Synnott. Jenže ve druhém runu jí do cesty skočila americká Prada girl Julia Marino a neskutečnou jízdou - Cab 180 do roury Bs 360 ven, Fs Lip slide Pretzel 270 ven, boardslide Cab underflip ven, switch Bs 900 melon na tzv. pokřivených ségrách, Cab double underflip a Fs double cork 1080, jí odstřelila ze zlaté pozice. Ta pravá diskotéka nás čekala až ve třetích jízdách, kde se doopravdy začal lámat chleba.
Tady si rakouský raketoplán Anna Gasser připravila olympijskou vesmírnou misi s částečným výletem na pomezí naší atmosféry, protože jak známe Aničku, buď všechno nebo nic, že jo. Takže dvakrát vymetla skoro flat za dopadem, aby nám v posledním runu ukázala, jak se létá po jejím na samotné pomezí dopadů, ale na posledním kickeru se nechala trochu unést rozjetou flow a málem to neustála, což jí stálo pár bodíků. Nakonec to byla její nejlepší jízda za 75 bodů a posadila Annu Gasser na konečné 6. místo. Australská snowboardistka ve stylu bankovního lupiče Tess Coady se přihlásila o slovo, když svojí jízdu (Fs 180 do BS 360 ven, Cab 180 do Bs 180 ven, switch Bs Blunt slide 270 ven, switch Bs 900, Bs 720 a Fs Double 1080) zandala do perfektu a vybojovala si krásných 84.15 bodů. Poslední stála na startu právě novozélanďanka Zoi Sadowski Synnott. V tu chvíli už měla jistou stříbrnou medaili, ale i tak se vrhla do poslední jízdy s neskutečnou vervou a to, co předvedla bylo něco famózního! Jízdu začala Cab 180 do fifty fifty s rychlým odskokem do strany a následným Fs Lip slidem, dále poslal krásnou 270 do Fs board slidu, Fs blunt slide kiss 450 ven, switch Bs 900, Fs Double 1080 a zakončila to brutálně dalekým Bs Doublem 1080, čímž vyrazila všem dech a šlo se slavit! Olympijský závěr jako z filmu. Holky se na sebe seběhly a užili si chvilky romance pod pěti kruhy v neskutečné eufórii. Jednoduše radost pohledět na krásy našeho sportu a přátelství, které ve snowboardingu naštěstí stále panuje. 

Další finále v pořadí nás čeká již zítra brzy ráno, tak nastavujte budíček na 5:00 a pojďte sledovat, jak se našláplá soupiska mužského finále pouští slopestylovou tratí ZOH v Pekingu! Bude to jízda!

S láskou v očích sleduje

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Akce Horsefeathers Sneak The Tweak otevřela snowpark na Mölltalu!

Nový snowpark na rakouském ledovci Mölltaler Gletscher slavnostně otevřela akce Horsefeathers Sneak the Tweak!