One Shot: Surfing na Lofotech by Prouzič

V dalším dílu rubriky One Shot se vypravíme díky Michalovi Prouzovi aka Prouzičovi na norské Lofoty, kde se mu podařilo nafotit spoustu parádních fotek, a my jsme pro vaše oči vybrali právě tuhle.

Prouzič: 

Minulý podzim jsme se s Kryštofem a Petrem vydali zasurfovat si až na Lofoty za Severní polární kruh. Na Lofotech jsme plánovali zůstat 6 dní. První den jsme objeli spoty a vypadalo to spíš jak na rybníku někde za Prahou, vlny nikde. Hned druhý den ale příšel swell, který vrcholil den po našem odjezdu. Přes den nám počasí moc nepřálo, ale na podvečer nám párkrát vysvitlo zpoza mraku sluníčko. Fotka je pořízena na Unstadt Beach, asi nejznámějším lofotském spotu. Celý týden se ve vodě plácalo pár desítek surfařů všech kvalit. Já čekal na kamenech co nejblíže u vody. V Německu zrovna napouštěli moře, hladina se rychle zvedala, a já se proto musel posouvat blíže a blíže břehu. Zvláštní, ráno už tam voda nebyla. Surfaře na fotce bohužel neznám. Tak ahooooj!

fotoaparát: Canon EOS 5D Mark IV
objektiv: Canon 70-200  125mm
clona: f3.2
expozice: 1/2 500
ISO: 160

Sleduj Prouziče na jeho profilech:

Další zajímavé články

Quiksilver Surfchamp je za dveřmi! Vyzpovídali jsme organizátora Matuše Hubku!

Dámy a pánové je to tady! Blíží se vyvrcholení historicky prvního Českého poháru v surfingu. Pokud máte problém spát a přijímat potravu, vše je v naprostém pořádku. Být svědkem historických milníků jako je tento, má na lidský organismus přesně takový efekt. ČPS letos vyvrcholí na již kultovním Surfchampu, neboli Quiksilver Czech & Slovak Surfing Championship. Ten se uskuteční již tradičně na francouszkých beachbreacích v Seignosse a to od 18.6. do 25.6. 2022! Surfchamp se vrací po dvouleté covidové pauze a zároveň je poprvé součástí Českého poháru v surfingu. Na březích Atlantiku se tak letos vůbec poprvé vyhlásí vítěz a vítězka poháru! Pokud vás tohle nezvedá ze židle, tak jste uvnitř mrtví. Vyzpovídali jsme organizátora Matuše Hubku, řekl nám všechno a mnohem víc!