One Shot: Surfing na Lofotech by Prouzič

V dalším dílu rubriky One Shot se vypravíme díky Michalovi Prouzovi aka Prouzičovi na norské Lofoty, kde se mu podařilo nafotit spoustu parádních fotek, a my jsme pro vaše oči vybrali právě tuhle.

Prouzič: 

Minulý podzim jsme se s Kryštofem a Petrem vydali zasurfovat si až na Lofoty za Severní polární kruh. Na Lofotech jsme plánovali zůstat 6 dní. První den jsme objeli spoty a vypadalo to spíš jak na rybníku někde za Prahou, vlny nikde. Hned druhý den ale příšel swell, který vrcholil den po našem odjezdu. Přes den nám počasí moc nepřálo, ale na podvečer nám párkrát vysvitlo zpoza mraku sluníčko. Fotka je pořízena na Unstadt Beach, asi nejznámějším lofotském spotu. Celý týden se ve vodě plácalo pár desítek surfařů všech kvalit. Já čekal na kamenech co nejblíže u vody. V Německu zrovna napouštěli moře, hladina se rychle zvedala, a já se proto musel posouvat blíže a blíže břehu. Zvláštní, ráno už tam voda nebyla. Surfaře na fotce bohužel neznám. Tak ahooooj!

fotoaparát: Canon EOS 5D Mark IV
objektiv: Canon 70-200  125mm
clona: f3.2
expozice: 1/2 500
ISO: 160

Sleduj Prouziče na jeho profilech:

Další zajímavé články

Legenda zvaná Finbreaker - Riversurfový závod 2.0

Prknoskluzové lokální i nelokální, surfařské podskupiny oceánské i říční, zkušení i začínající. Nespočet sympatických osobností spojí své surfy v boji proti vltavskému Bossovi. Bažiňák FINBREAKER prošel od loňska značnou evolucí, nabrousil zuby a bude na co koukat. To ano..