SLEDUJ: Jordy Smith pokračuje v krasojízdě v sérii Silver Linings

Série Silver Linings popisuje život Jordyho Smithe v době posledních 18ti měsíců, tedy v době globální pandemie. Mapuje Jordyho výhry a prohry. V dnešní epizodě se Jordy prohání v tubách na své domácí půdě, v Durbanu v Jihoafrické republice. Paradoxně právě na vlně, na které vyrůstal a která ho zformovala do podoby v jaké ho známe a obdivujeme dnes, přišel k vážnému zranění kolene. Toto zranění ho připravilo o účast na Olympiádě v Tokiu.

O sérii Silver Linings jsme už psali, a to přesně tady. První epizoda ukazuje, jak "těžký" měl Jordy život, když ho pandemie uvěznila na Havaji. Epizoda druhá nás zase provede Jordyho návratem do rodné vlasti, a ukáže nám Jordyho v nádherné kompozici se stolovou horou a Kapským městem v pozadí! Epizoda třetí zatím vede, v ní se Jordy prohání na vlně, která je s ním neodmyslitelně spojená... J-Bay.

Dnes dal Jordy a O'Neill světu ke shlédnutí epizodu čtyři. V ní se Smith schovává před teplým rovníkovým UV zářením do stínu nekonečných tub na městském beachbreaku ve městě Durban! Ke konci epizody dochází k dějové zápletce, při které si Jordy přivodí zranění. Dnes už víme, že mu právě toto zranění znemožnilo účast na Olympiádě v Tokiu... no ale to bych předbíhal. Pusťte a posuďte sami.

Jordyho neopren by si chtěl nasadit

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Příští víkend proběhne první zastávka druhého ročníku ČPS!

Dětem tohle neříkejte, protože nikomu neprospějete, když je do života vybavíte přílišným optimismem, ale sny se občas plní. Sen o tom, že surfař český bude mít možnost porovnat síly a korunovat svého krále a královnu, je tomu důkazem. První ročník Českého poháru v surfingu byl banger! Druhý bude ještě lepší. Už příští víkend nejspíš pohár odstartuje první zastávkou! Vyzpovídali jsme organizátorku, swell královnu a loňskou šampionku, Janu Kašovou. Pověděla nám o Caparica Czech Surf Open všechno, co jsme chtěli vědět. Z nějakého důvodu se k rozhovoru připojil i pan předseda Matyáš Menšík. Jeho příspěvek k rozhovoru je spíše marginální.