Volcom každým dnem zveřejní svůj surfovej nářez "Lobotomy"

Pár vyvolených už "Lobotomy" vidělo na Twitchy nebo jako součást předplatnýho některých surfových magazínů. "Lobotomy" je nejnovější našlapanej surf film týmu Volcom, ve kterém na prknech řádí Noa Deane, Yago Dora, Jack Robinson, Ozzie Wright a Ryan Burch. Nám smrtelníkům bude muset prozatím stačit trailer! Naštěstí máte kluky z redakce Freeride.cz, kteří vám čekání zkrátí několika odstavci informací, bez kterých byste se rozhodně obešli a přihodí i starší tvorbu bandy z Volcom Surf týmu. Jak tak známe internety, "Lobotomy" se dřív nebo později odněkud vyloupne, a to v nám tak příjemně lahodící podobě: free to watch. Než se tak stane, užijte si předchozí film těžce chorého mozku Ryana Thomase: "Psychic Migration"!

Lobotomie, z řečtiny lobos (mozkový lalok) tome (řez), je operativní neurochirurgický zákrok, při kterém jsou přerušena nervová vlákna, spojující mozkový lalok s ostatními částmi mozku. Film nepotřebuje nic dalšího, abyste ho pochopili. Posuďte sami z traileru:

Volcom Parta

Ryan Burch je dost možná nejšílenější a nejzajímavější shaper dnešní doby. Jeho asymetrické modely prken dokážou vyvolat úzkost i v těch nejotrlejších z nás. Mimo to, že jeho ruce dokážou z kusu polystyrenu vytesat prémiové vodní kluzáky, které neurazí ani ty nejelitnější jezdce, Ryan taky fantasticky surfuje (především longboarduje)! 


Noa Deane se jako charakter rozhodně nedá vměstnat do jednoho odstavce. Proto doporučuju najet myšičkou sem a edukovat se na téma Noa ve dvou odstavcích, které jsme o něm publikovali dříve.    


Jack Robinson už od dvanácti let naviguje ty nejtlustší a nejděsivější vodní vortexy, který v zemi protinožců oceány pumpujou! V roce 2019 se tenhleten démon kvalifikoval do WSL tour a od té doby porcuje vlny za velmi slušnou fiskální odměnu. 


Ozzie Wright je z téhle party asi jediný, komu by lobotomie prospěla. Ozzie Wrong přimíchává do surfingu notnou porci punku už několik desetiletí a světová surfová scéna by bez něj byla o poznání nudnější a monotónní! 


Yago Dora má spoustu pozitivních vlastností, to co však upoutá pozornost slečen s nahnutými mravy (a také starostlivějších rodičů) je jeho strach náhanějící knír.

"Lobotomy"

Ryan Thomas, tvůrce filmu Lobotomy, dostal za úkol kreativně představit Volcom kádr jezdců v době pandemie. Hnidopich by se mohl zlobit, že film, co stvořil, nemá žádnou dějovou linku a ani žádné hlubší téma. Surfovej fanatik by odpověděl, že 30 minut prémiový surfový akce té nejvyšší jakkosti rozhodně nepotřebuje zabalit do pozlátka. Ryan to na nic netušícího diváka sype s vysokou kadencí! 

Já osobně film už shlédl a nepřejte si vědět, jak jsem se k němu dostal. Nezbývá než konstatovat, že mě tohle audiovizuální harakiry totálně přejelo! Film je setsakramenstky našlapanej. Kromě občasných tanečních kreací podivného lobotoma, jehož role ve filmu je podobná té mojí ve společnosti (zbytečná), se film skládá exkluzivně ze záběrů elitních jezdců a jejich vlnových kreací! 

Pokud jste čtenářem pozorným, nejspíš vás napadá otázka: Proč čtu článek o surf filmu, na který se nemůžu podívat? Odpověď má dvě roviny. Rovina první: autor článků možná potřebuje publikovat a dochází mu nápady. Rovina druhá: skrze tento článek teď žiji s vědomím, že "Lobotomy" už někde lítá po síti a budu na pozoru, až se objeví!

Než se Volcom rozhodne publikovat "Lobotomy" široké veřejnosti (nebo než nám internet film vyplaví zadarmo), přinášíme naprosto fantastickej způsob krácení času. Psychic Migration, bez nadsázky jeden z nejlepších týmovejch surf filmů minulé dekády, je volně ke shlédnutí na Youtube. 

Váš čas plýtval

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Náš společný surftrip s Torrenem Martynem pokračuje

Mistr stylu a zastánce mid-lenght prkýnek (dřív než to bylo cool) Torren Marty pokračuje ve své cestě podél Atlantiku. Společnost mu dělá pouze jeho kamarád z děství Ishka Folkwell, pár komparzistů a především prvotřídní, uhlazený a extrémně svůdný righthand pointbreaky. Torren ve třetí epizodě série Lost Tracks Atlantik šňeruje skrze Maroko, zemi righthand pointbreak oplývající. Pokud se mezi vámi najde někdo, komu kombinace rytmického, stylového, regular stance fajnšmekra Torrena Martyna a Maroka přijde nezajímavá, tak si na vás počkám před bezobalovým krámkem a rozdupu vám granolu!

Další zastávka MasterCraft Wakesurf Tour je za námi, jezdila se kategorie Skim a Surf

Rozkoš letos podruhé hostila zastávku MasterCraft Wakesurf Tour. Minulý víkend, tedy od 23. do 25.7. se za lodí soutěžilo v kategoriích Surf a Skim. Kdo nebyl, nemusí se dlouhodobě utápět v žalu, neb redakce Freeride.cz podává report. Jmenovitě se na závody díval, hodnotil a taky trochu diktoval Jan Bártovský. Honza přišel, viděl a reportoval... zde je výsledek.

Report z prvních letošních závodů MasterCraft Wakesurf Tour- Stoke Wars

První letošní závody MasterCraft Wakesurf Tour byly longboardové Stoke Wars a proběhly o víkendu. Název vypůjčený z videa od Surfer Magu, zbraně aspoň 6 stop, jedna fina minimálně 6“, 16 válečníků, startovací pole genderově vyvážené. Naprosto ideální počet účastníků na rozdělení do čtyř lodí, kde jezdci během návratu z jízd na molo vyberou dva nejlepší a vyšlou je bojovat do semifinále. Tam se situace víceméně opakuje a na finálovou bitvu zbyde jedna elitní loď. Hlavní cena: fejm a bedna mrkví.