Rozhovor s Charliem o španělském pokladu jménem Lunar cable park!

Velká nevýhoda ježdění na wakeu v Česku je to, že v zimě máme smůlu. Charlie s Ali a další srdcaři na to mají jednoduchý řešení. Prostě zvednou kotvy a vyrazí někam do tepla. Jednou ze skvělých možností je Lunar cable park, na který se podíváme v dnešním článku a rozhovoru s Charliem.

Lunar cable park najdete v oblasti Almería, Španělsko a lokace je to krásná. Celý vlek obklopují hory a o počasí taky strach mít nemusíte. S krásnými průměrnými 21° a 2 týdny deště je to ráj pro wakeaře. Areál nabízí velký 5 sloupový vlek a hafo překážek. Mají pro vás připravených přes 12 Shape překážek a 4 přímo od místňáků. To je i jeden z důvodů, proč sem jezdí tolik špičkových jezdců. Pro nás je to navíc plus, že máme na co koukat a co se snažit kopírovat.

Není to ale jenom o ježdění. Areál nabízí i spoustu dalších aktivit jako paddle, kajak nebo zajímavý workout nina park. Další zábavu najdete i mimo vlek, kde vás čeká celá řada krásných míst na výlety, rozehřáté pláže nebo třeba vlny na surf. Zábavu tu samozřejmě najdete i večer a o hladu vás tu taky nenechají. Pokud teda přemýšlíte, kam zmizet před zimou a virem, tak Lunar je rozhodně skvělá volba! Ostatně sám vám o tom řekne skoromístňák Charlie!

Zdarec Charlie, v první řadě by mě zajímalo, jak jste si užili letošní sezónu a jak jste jí vlastně strávili?

Čaaau, tuta sezóna byla v topu! Většinu času jsme strávili v karavanu ve Wake Ejpovice. Super parta, překážky #obstaclehacks – jediný rail to rail v ČR.

Teď bych už přešel k hlavnímu bodu rozhovoru, a to je Lunar cable park. Měli jste v plánu tam jet už od začátku sezony nebo jste se rozhodli až později?

Máme sezónky… Byli jsme tam letos únor/březen. Chtěli jsme jet do Lunaru už přes léto, ale to nám situace nedovolila, a tak jsme přijeli až koncem září.

Byl ve hře ještě jiný park nebo jste jeli na jistotu?

Nene, Lunar milujeme!

V této divné době je asi na místě otázka o tom, jestli jste se do parku dostali v pohodě? Překvapilo vás něco po cestě nebo všechno proběhlo v klidu?

Letos v březnu jsme se museli vrátit, kvůli téhle zvláštní době posledním letem do ČR. Teď v září jsme to ale vychytali a cesta byla bez problému. Ani test po nás nikdo nechtěl. Cesta z Plzně do Brna trvá podobně dlouho jako z Prahy do Lunaru, haha

Bydlíte přímo u vleku nebo jste museli hledat ubytko jinde?

My bydlíme u pláže, v Palomares, asi 12 km od parku. Není složité si tady sehnat pronájem apartmánu, nebo přímo Lunar ti udělá deal. Dostaneš  skipass, ubytko a transfer – stačí jim napsat DM na instagram nebo facebook.

Jak dlouho si už užíváte tepla ve Španělsku?  Jak se vám tam líbí a stíháte i něco jiného krom wakeu?

Snažíme se tady být 4 měsíce v roce, milujeme to tu! Je tu spousta věcí co dělat – surfovat, kitovat, kolo, výlety a je tu flaška Cava za €2,50!

Jak se vám celkové líbí Lunar Cable park?

Lunar je unikátní místo. Vlek je postavený mezi horami na olympijském kanále. Mají tady nejvíc setup, který se často mění, nejlepší jezdci, kreativní ježdění – nekoukáš celý den na to, jak někdo lítá raily a backroll:)

Co lokální parta na vleku? Vzali vás mezi sebe?

@spanishmafia nejvíc parta steezy španělů + majitelé vleku jsou super friendly – cítíš se tu jako doma!:)

Povedlo se vám odjet něco nového z čeho máte radost? Máte v hlavě konkrétní trick, co byste rádi v Lunaru dali?

Vždycky mám v hlavě něco, tentokrát to bylo nějaký salto do railu. měsíc jsem byl hnědej, ale splněno. A když už nevíš co, tak zajdeš za @juancmas7 a ten ti dá nějakou pecku.

Můžeme se těšit na nějaké video/edit z vašeho tripu nebo hlavně jezdíte a užíváte si pohody?

Občas nás někdo natočí a dáme to na insta, ale máme spíš radost z ježdění!

No a na závěr finální verdikt. Stojí Lunar za to? Doporučili byste ho ostatním?

Jistě, každý by se měl přijet podívat, je to kousek, je to v EU, je to nový, je to cherry baby!:)

Díky moc za váš čas a ať to lítá!

Taky děkujeme! Doufáme, že vás brzy uvidíme v Lunaru..  send it to the moon!! 

Sledujte Charlieho s Ali a Lunar na insta!


Odpovídal

Charlie Ball
Další články autora

Ptal se a publikoval

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články