Rozhovor: S Kryštofem Wlosokem o plánech na letošní sezónu

Kryštofa Wlosoka už letos nemusíme představovat. Svůj první rozhovor u nás měl loňskou sezónu a už tenkrát nás svým ježděním dost nadchnul. Od té doby se leccos změnilo, Kryštof se zase o trochu víc vyjezdil a my mu tak s radostí opět dáváme prostor.

Čau Kryštofe! Jaká byla zima? Byl jsi někde jezdit?

Čáu! Zima byla opravdu dlouhá a poslední měsíc jsem odpočítával dny, kdy se roztočí první vleky u nás. Ano, na podzim jsem byl v Turecku,  kde jsem si prodloužil sezónu.

Co se u tebe za ten rok od tvého posledního rozhovoru změnilo?

Jelikož jsem přes zimu hodně jedl tak jsem vyrostl. Taky jsem prostřídal nějaké sponzory, naučil jsem se pár nových triků, ale jinak se mám pořád stejně dobře jako před rokem.

Jaké jsou podle tebe nejlepší možnosti, jak může český rider přečkat zimu? Kam má podle tebe největší smysl vyrazit?

No úplně nejlepší je přečkat zimu někde daleko, kde je pořád teplo. Já osobně bych chtěl další zimu navštívit Thajsko.

Jaký je zatím začátek sezóny? Co už jsi podnikl a kde jsi jezdil?

Můj začátek sezóny je vždycky u domácího vleku. Výjezdy na vzdálenější wakeparky plánuju až bude větší teplo a už budu rozježděný. (smích)

Jaké máš nejbližší plány?

No nejbližší závod, který pojedu, je 14.-16. června v Györu (Maďarsko).

A jaké máš plány na celou sezónu?

Budu trénovat na závody, které mě budou tento rok čekat. Chtěl bych natočit nějaký edit čistě za winchem a budu se snažit utrpět co nejmenší zranění, protože poslední 2 roky mi to moc nevycházelo. (smích) 

Budeš jezdit nějaké závody?

Určitě, tento rok se pojedu zúčastnit závodů v Itálii, Německu, Maďarsku a Slovensku. To budou nejčastější místa konání závodů. Ale závod, který si asi nejvíc užiju tento rok bude mistrovství ČR na Těrlicku. Potkat kámoše a společně si poměřit síly na domácím vleku bude zábava.

Jak je to vlastně s českou wakeboardovou repre. Jak to celé funguje?

Je vybráno pár jezdců vetšinou 1-​3 do každé věkové skupiny. Na mistrovství Evropy musíš mít určitý počet bodů z menších závodů. Takže čím víc jezdíš a vyhráváš,  tím větší je šance se dostat do reprezentace.

Máš tuhle sezónu v rámci repre nějaké závodní plány?

Snažit se jezdit co nejlépe, bez zranění a užít si to s ostatními ridery.

Kde tě potkáme jezdit nejčastěji?

Pokud nebudu někde na závodech, tak se budu určitě zdržovat na Těrlicku. Přece jenom, mám to 10 minut na skatu od domu. (smích)

Proběhly u tebe nějaké změny u sponzorů? V minulém rozhovoru jsi říkal, že by ses chtěl dostat do mezinárodního týmu Slingshot. Takže už jsi na cestě k tomu, hehe?

Kdo sleduje můj Instagram tak ví, že už nějakou dobu jsem neměl sponzora na desky, ale povedlo se a od začátku téhle sezóny jsem začal spolupracovat se Sligshotem pro Českou republiku a jsem za to moc vděčný.

Jak jsi na tom teď trikově? Z čeho nového máš radost a co se chceš naučit tuhle sezónu?

V Turecku se mi podařilo odjet pár triků, které už nejsou jedny z těch jednodušších. Tuto sezónu bych chtěl zapracovat na jejich zdokonalení, ale jinak nemám nějaký trik, který by mi nedal spát, když ho neskočím. (smích)

S kým tě baví jezdit nejvíc? Máš nějakého parťáka, který tě inspiruje v ježdění?

Rád jezdím a povídám si o waku s kýmkoliv, kdo tuhle aktivitu bere jako já. Kdybych měl jmenovat,, tak rád si zajezdím s Patrikem Hanesem nebo Honzou Bartoněm, vždycky je rád vidím a rád se od nich něco přiučím.

Kdo tě inspiruje z mezinárodních riderů?

Z mezinárodních jezdců je u mě jednička Blake Bishop díky jeho stylu. Mezi další mé oblíbence patří Dominik Hernler, Quinn Silvernale nebo Wesley Jacobsen.

Budeš tuhle sezónu teda i více natáčet? České wake scéně chybí videoedity jako sůl!

Natáčet určitě budu, jen by to chtělo nějaká zajímavá místa a ochotné lidi. Editů není přece nikdy dost, snad se tento rok s nimi roztrhne pytel. (smích)

VIDEOEDIT:

Zveřejnil

Jan Lohynský
Další články autora

Další zajímavé články

FreerideTV: SNOWBOARD ZEZULA WAKE TRIP 2020 teaser

Máme pro vás teaser na full edit ze SNOWBOARD ZEZULA Wake Tripu 2020! Patrik Hanes, Radko Hradil, Tomáš Jadrný a Adam Lejsek s námi vyrazili do Bearded Brothers WakeSoul Piešťany a 3 dny v místním wakeparku i na nedalekém vodním kanále sbírali luxusní footage! Full edit čekej v následujících dnech! STAY TUNED!

Koukněte na nový edit Jungle Beats

ZUUPACK je další pata, kterou byste měli pozorně sledovat. Tahle skupinka z Floridy měla tu možnost mít Revolution Cable Park celý pro sebe a rozhodně toho využili. Vznikl tak edit Jungle Beats, ve kterém se vám představí Maxx Evan, Luke Holmes, Vic Garcia, Gabe Menendez a Jonn Bonet. Je na co koukat, tak se pohodlně usaďte a vychutnejte si 3 minuty pořádného wakeboardingu!

Vytvořili jsme pro vás mapu wakeparků

Začátkem letošní wake sezóny jsme si dali úkol vytvořit mapu všech vodních vleků stejně, jak jste zvyklí z mapy snowparků. Rozhodli jsme se zmapovat celé Česko, Slovensko a do budoucna chceme přidat i zahraniční vleky v dojezdové vzdálenosti z naší zemičky.