Wakepark Džbán hlásí otevřeno!

Sezóna se nám pomalu rozjíždí. Jedním z prvních vleků, kde si můžete zajezdit je pražský Wakepark Džbán. V dnešním článku se podíváme, jak to tam vypadá a za jakých podmínek se můžete svést.

Wakepark Džbán asi není třeba představovat, ale pro jistotu to stejně v rychlosti uděláme. Areál najdeš v Praze na koupališti Džbán. To znamená, že dostupnost je pro Pražany na jedničku. V areálu najdeš dva dvousloupové vleky a hezké zázemí. Ale jestli tě o areálů zajímá víc informací, tak se podívej do naší mapy wakeparků, kde najdeš všechno potřebné info. 

Na Džbánu se přes zimu nenudili a máme do nové sezóny nějaké novinky. Přibyly hlavně překážky, a to jak pro pokročilé, tak pro začátečníky. Na vleku pro pokročilé najdete vedle parádního funboxu i nový celoplastový Wakemaster kicker. Ten můžeme z vlastní zkušenosti s klidným srdcem doporučit! Profík se na něm proletí dostatečně a začátečníka nijak nekopne. Druhou novou překážkou je nízká bedna na vleku pro začátečníky. Tu ocení hlavně zelenáči, co chtějí zkusit první překážku. Bedna je dostatečně široká, těsně nad vodou a můžete jí jezdit z obou stran.

Během naší návštěvy jsme bohužel nestihnuli umístění druhého kickeru na vleku pro pokročilé, ale vy ho tam už najdete. S tímto setupem můžeme zatím počítat na letošní sezónu, tak si ho pojďme ještě jednou projet.

 • vlek pro začátečníky
  • nízká oboustranná bedna
  • malý kicker
 • vlek pro pokročilé
  • oboustranný funbox s A-framem
  • Wakemaster kicker
  • druhý kicker

Současný provoz wakeparku

Pojďme se podívat na to, jak si na vleku můžete zajezdit. Přece jenom musíme ještě dodržovat všechny opatření. Koupaliště je zatím zavřené, takže se do areálu dostane jenom ten, kdo jezdí. Taky tam zatím můžeme jenom ve dvojici nebo v rámci jedné domácnosti a mimo vodu bude potřeba něco přes pusu.

Budeme muset zatím oželet možnost půjčovny, kádě a toalet se sprchou. Za nás jsou ale všechny tyto opatření naprosto pochopitelné a na samotné ježdění vliv nemají. Teploty nám pomalu rostou a do léta nám snad všechno povolí, ale zatím musíme alespoň tohle zkousnout.

Voda sice není ještě žádné kafe, ale když si vyberete hezký den se sluníčkem a vezmete si neopren, tak je to v pohodě. Areál jede každý všední den od 13h do 20 hodin a o víkendech od 11h do 20 hodin. Nutná je rezervace na webu vleku, tak na ni před návštěvou nezapomeň!

Věříme, že se pomalu rozjedou všechny vleky, počasí se ještě trochu zlepší a nás čeká ničím nerušená sezóna!

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Wakeskate šílenství v podání dvou editů

Doháníme video resty a proto ti dneska přinášíme hned dva wakeskate edity! První se podíváme na edit Apricot Season – Dan Milstein z půlky dubna a jako druhý si přestavíme video Always Keen: Wakeskating in Kwazulu-Natal!

Wake Sport Park Česká Lípa roztočil kola

Další český areál, který hlásí zelenou je Wake sport park Česká Lípa. O víkendu jsme se tam byli podívat a přinášíme report o tom, jak to tam vypadá a jaké novinky nás čekají na letošní sezónu!

Odpal sezonu ve Wakeparku Jedovnice!

České vleky pomalu roztáčejí svá kola a pozadu není ani Wakeareál Jedovnice. Jak to tam vypadá a co chystají na letošní sezónu si ukážeme v dnešním článku.