Freeride.cz

Hlavní sekce

O Freeride.cz

O Freeride.cz

Magazín www.freeride.cz je v současné době pravděpodobně nejznámějším českým internetovým médiem, zabývajícím se adrenalinovými sporty. Server, původně založený skupinou amatérů a nadšenců do snowboardingu a mountainbikingu, se během devíti let své existence dostal z pozice osobních stránek na úroveň média oslovujícího rozsáhlé masy vyznavačů adrenalinových sportů. Kromě snowboardingu a mountainbikingu (který se v průběhu obohatil i o velmi oblíbený freestyle bmx a vznikla tak sekce bikes) přibyla i část ski, věnující se taktéž velmi dynamicky se rozvíjející disciplíně - freeskiingu, a naposledy sekce surf, věnující se tomuto nejstaršímu boardovému sportu.

Snowboardingová sekce Freeride.cz se hned od prvních sezón svého fungování zaměřila především na mapování české snowboardové scény a na její mediální podporu. Stránky se průběžně vyvíjely a postupně získávaly především důrazem na kvalitu obsahu a četnost aktualizace stále více příznivců. Každoroční vzestup statistik návštěvnosti stále pokračuje až do současnosti, kdy si „FRedakce“ slibuje ještě mnohem větší zájem čtenářů od druhé sezóny zkvalitněného nového designu a systému stránek.

Freeride.cz/snowboard je již v současnosti jakousi „neoficálně oficiální“ webovou stránkou české snowboardové komunity. Každý, koho cokoliv na snowboardingu zajímá, si chodí pro informace právě sem. Obsah webu se neustále doplňuje, základním jádrem zůstávají články, tedy různé reportáže z akcí, rozhovory a profily jezdců, technické tipy, rady k nákupu snowboardové výbavy, škola triků, informace o snowboardových akcích a mnohé další okruhy.

Velkou doménou www.freeride.cz je fotogalerie, reprezentující jednu z nejrozsáhlejších databází snowboardových fotek na světě (přes 10 000 fotografií). Ve videogalerii je možné stahovat desítky videí a krátkých filmů z různých akcí apod. Formát videa je čím dál více využíván i v samotných článcích - zástupci „Fredakce“ si dobře si uvědomují, že multimediální interaktivita je obrovskou předností internetového média. Stává se tedy zvykem, že například materiál ze snowboardové akce na Freeride.cz se skládá z textu, fotografií a videozáběrů.

Velmi oblíbenou sekcí je od sezóny 2006/2007 tzv. Public Gallery, která opět přinesla o hodně větší interaktivitu jednotlivých čtenářů. Každý si zde může vložit svoje fotky nebo videa, navzájem je okomentovat, ohodnotit, či jen prohlédnout. Navíc autoři nejlepších kousků každý měsíc vyhrají hodnotné ceny (snowboardy, vázání, boty…).

Freeride.cz letos už šestým rokem představuje také svůj unikátní projekt Buyers’ Guide. Jedná se o kompletní přehled snowboardové výbavy, která je k dostání na českém trhu – od snowboardů přes vázání, boty, oblečení až po doplňky. Internetový uživatel zde má možnost získat rychle a jednoduše perfektní obrázek o tom, jaké produkty by si mohl pořídit. Systém umožňuje veškeré internetové výdobytky jako podrobné vyhledávání mezi produkty, detailní informace o každém výrobku, možnost porovnávání, velké náhledy produktů, seznamy obchodů, ve kterých lze dané výrobky pořídit, a mnohé další přednosti. To vše v rychlém a účelném designu. Za účelem propagace Freeride.cz Buyers’ Guide probíhá každoročně poměrně masivní reklamní kampaň (snowboardové tištěné časopisy, radio, desítky tisíc letáků atd.).

Dalším originálním projektem serveru Freeride.cz je Parks Info. Jedná se o unikátní dynamický přehled snowparků na českých horách. Zdaleka však nejde jen o základní „statickou“ databázi parků. Vzhledem k tomu, že kvalita každého snowparku stojí a padá s kvalitou jeho úpravy, skrze Parks Info se každý uživatel dozví přesný aktuální stav v tom kterém parku. Podle těchto informací se pak může například rozhodnout, kam si vyrazit zajezdit. Informace do Parks Infa doplňují pravidelně sami správci snowparků, kromě textu o aktuálních podmínkách natahují i fotky pořízené ten den přímo ve snowparku. Zpětná vazba o pravdivosti prezentovaných informací je zajištěna přirozeným způsobem komentářů uživatelů v diskusi. Služba je pro snowparky poskytována zcela zdarma. V současnosti je v Parks Infu zaregistrováno kolem padesáti snowparků v různých českých pohořích.

V sekci kalendář je k dispozici kompletní přehled snowboadových akcí konajících se na území ČR a v okolních zemích. (Freeride.cz je mediálním partnerem většiny českých akcí a závodů.) Velmi oblíbenou částí serveru je bazar, ve kterém se objevují desítky nových inzerátů denně a prodej/koupě snowboardové výbavy už pomohla řadě uživatelů. V diskusním fóru denně diskutují stovky uživatelů v desítkách „místností“ na různá témata související se snowboardingem. Každých čtrnáct dní probíhá na Freeride.cz/snb soutěž o atraktivní ceny. Každý uživatel, který zodpoví správně na soutěžní otázky a vyplní svoje iniciály, má možnost ve slosování vyhrát jednu z atraktivních snowboardových cen od sponzorů aktuální soutěže.

Freeride.cz/snb je v současné době se svými cca 50-60 tisíci čtenáři měsíčně jednoznačně nejnavštěvovanějším snowboardovým internetovým magazínem v České republice a počtem svých čtenářů velmi silně konkuruje i oběma tištěným médiím stejného zaměření. Freeride.cz/snb není pouhým doplňkem tišteného časopisu, jak tomu bývá u drtivé většiny webových stránek o snowboardingu po celém světě. Jde o zcela samostatný magazín, který si v poslední době vytváří svoje příznivce i v okolních zemích střední Evropy. Na tento fakt FReeride.cz reaguje spuštěním anglické verze, se kterou se bude snažit postupně propracovat za hranice naší země.

Při přihlašování na Freeride.cz pomocí Facebook účtu jsou z údajů uvedených na Facebooku využívány následijící: id, jméno, profilová fotka, pohlaví, locale (údaj o nastavené lokalizaci) a seznam přátel. Tyto údaje nejsou předávány třetím stranám a jsou použity pro zobrazní na webu Freeride.cz, identifikaci uživatelského účtu na webu Freeride.cz, a pro možnosti kontaktování při účasti v soutěžích, inzerci v bazaru a dalších aktivitách na webu Freeride.cz. Pokud s tímto užitím uživatel nesouhlasí, účet i se všemi údaji může být redakcí na zákadě žádosti smazán.

Šéfredaktor

Martin Večerka
Martin Večerka

Poštovní / fakturační adresa

Nad Vodovodem 1442/32
100 00 Praha 10


IČO: 71321853
DIČ: CZ8207050302
mail: marty@freeride.cz
tel: +420 777 671 036

Snowboard sekce

Michal Tomeš
Michal Tomeš
majk@freeride.cz

Bike sekce

Ondra Kinkor
Ondra Kinkor
ondra.mtb@seznam.cz

Ski sekce

Milan  Masopust
Milan Masopust
milis@freeride.cz
Maty Vránek
Maty Vránek
matyvranek@seznam.cz

Tech support

Honza Antl
Honza Antl
antlik@freeride.cz