Freeride.cz

Hlavní sekce

One Shot:
Dušan Kříž na Kuksu (by Michal Prouza)

Freeride.cz » Snowboard » Články » Dušan Kříž na Kuksu (by Michal Prouza)

Po nějaké době oprašujeme naší rubriku One Shot, ve které v následujících dnech vyjde hned několik fotek vzniklých během natáčení našeho filmu Never Too Late movie. Jako první na řadu přichází Dušan Kříž a Michal Prouza, z jejichž spolupráce vzešla tahle kulturně-historicky zajímavá fotka a vy si můžete přečíst jak vznikla.

Specifikace:

Fotoaparát: Canon EOS 5D Mark IV
Clona: f4
Expozice: 1/3200
ISO: 800
Objektiv: Canon EF 70-200mm f/2,8 L
Ohnisko: 73 mm

FOTKA VE VĚTŠÍM ROZLIŠENÍ ZDE

Dušan Kříž:

Tahle fotka vznikla při natáčecí session, během které jsme na začátku února pár dnů okupovali Trutnov a jeho okolí. Druhý den tripu jsme měli předem vytipovaný spot v Kuksu. Jednalo se o místní hospital, což je historická památka a pro mě osobně dost zajímavý historický objekt. Píše se zde vůbec první historie českého lékárenství a farmacie a celý objekt je zdoben sérii soch od Matyáše Brauna, který je také autorem některých ze soch na Karlově mostě v Praze. 

Předem nám bylo jasné, že tenhle spot určitě nepůjde jezdit na punk, bez vědomí místního kastelána, který se o objekt stará. Takže přišla řada na Mártyho, který šel vysvětlovat, co bychom zde chtěli provádět a jaký to pro nás má smysl. Kastelán byl největší pohodář, frajer, s nadšením nám dal zelenou a jen se smíchem dodal: "Už jsme tady měli všelijaké srandy, ale tohle ještě ne!" Nakonec sám běhal s foťákem v ruce a fotil celou session, aby později mohl ukázat svým dětem co se tam dělo za srandy. Tolik ke spotu.

Když jsme získali potřebné povolení, šli jsme na věc. První pokus patřil po prohrané střižbě mně. Jak je zvykem u prvních pokusů na gapu, tak jsem si dal brutální overshoot a ve vzduchu jsem myslel, že jsem pro tenhle trip dojezdil. Naštěstí (sám nevím jak) jsem z toho vyklouzl jen s hromadou nadávek na všechno a všechny, hahaha. Cestou nahoru už jsem si v hlavě promítal trik, který jsem si tady přál narvat, a byla to fs 540. Druhý pokus jsem zvolil fs 180, abych si vyzkoušel odjezd na switch do dost trefovacího dopadu plnýho zmrzlých hrudek sněhu. Na druhý pokus se mi to povedlo odjet a šel jsem na 540.

Ta patří k mým hodně oblíbeným trikům a myslel jsem, že to bude rychlý, ale víte co znamená myslet, že?! Proběhlo pár kladiv, jedna napůl roztržená p*del, hodně nadávek, nateklý koleno a po cca hodině pádů to přišlo. Ss 540 indy kolem soch od Matyáše Brauna na gapu přes schodiště do handmade dopadu, kterej byl celej ze zmrzlejch kuliček sněhu. 

Velký props tady patří celé Never Too Late crew, protože každý zde odvedl super práci. Márty komunikace, Prouzič fotka, jezdci triky a Filip s Kolťákem záběry, které Česko ještě určitě nikdy nevidělo! Máte se na co těšit, stay tuned!

Michal "Prouzič" Prouza:

Díky projektu Never Too Late movie (nemusím doufám zmiňovat o co jde) jsme s partou prakticky celou zimu někde na horách, městech, točíme, fotíme a snažíme se pro vás nasbírat co nejvíce kvalitního materiálu. Tento spot nás napadl, když jsme točili několik dní v okolí Trutnova.

"Hospital Kuks je bývalý zaopatřovací ústav pro vojenské veterány, provozovaný v letech 1744-1938 řádem milosrdných bratří."

Spot jsme den před shootingem obhlédli, abychom vymysleli co a jak příští den postavíme. Bohužel pro nás přes noc pršelo a všechen sníh, jak na rozjezdu, tak na dopadu, zmrzl na led. Ráno jsme začali návštěvou místního městského úřadu, vysvětlením našeho plánu a prosbou o povolení. Pán správce na Kuksu nám, k naší radosti, vše povolil a s nadšením si nás pak i při akci fotil. Ještě nás však čekala několikahodinová úprava skoku, tak, aby kluci nepadali na úplný beton. Na rozjezdu nám pomáhal nový winch, díky kterému můžeme podobné spoty vymýšlet a bez kterého by to nešlo. Rozjezd mezi několikametrovými sochami a Dušan první pokus přestřeluje až na konec dopadu. Věřte, že pád z několikametrové výšky na placku a 10 cm sněhu není nic příjemného. Po pár fs 180 ale vrací krásnou fs 540 a všichni si tam můžem s radostí plácnout a jít domů. ☺

--------------------------------------------------------------

Tímto za celou Never Too Late movie a Freeride.cz partu moc děkujeme správci hospitálu Kuks panu Liborovi Švecovi za super přístup a povolení k natáčení.

Pokud chcete podpořit projekt Never Too Late movie, pomoci k jeho dokončení a stát se celého filmu součástí, pak můžete přispět jakoukoliv částkou na HitHitu. Moc děkujeme!

Autor článku:

Kategorie: One Shot
Vydáno: 10. 5. 2017 v 19.30

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

Související Články

NEVER TOO LATE MOVIE - crowdfunding trailer
Video: NEVER TOO LATE MOVIE - crowdfunding trailer

Konečně přišel den, kdy vám servírujeme trailer k našemu připravovanému filmu NEVER TOO LATE movie! Právě dnes se…

Márty o NEVER TOO LATE MOVIE
Rozhovor: Márty o NEVER TOO LATE MOVIE

Nejen o crowdfundingové kampani k NEVER TOO LATE MOVIE, ale o všem kolem natáčení tohoto projektu vám dnes poví jeho…

Roman Dlauhý - One-Foot in Sölden
One Shot: Roman Dlauhý - One-Foot in Sölden

Natáčení našeho filmu Never Too Late movie i přes letní teploty stále pokračuje, ale my se vrátíme v čase trochu…

nejčtenější Články

Představujeme vám nadějného slovenského ridera Martina Józsu
Představujeme vám nadějného slovenského ridera Martina Józsu

Martina Józsu jsme zaznamenali na letošních zastávkách Just Ride! tour, kde v rámci Horsefeathers Kids Contestu…

Never Summer Dvoračky/Monkey Race 2018
Never Summer Dvoračky/Monkey Race 2018

V Rokytnici nad Jizerou, v prostoru u Dvoraček a Štumpovky, proběhl již 9. ročník akce Never Summer, v rámci kterého…

Kluci z Třebíče a Sokolí ve Whistleru a okolí
Kluci z Třebíče a Sokolí ve Whistleru a okolí

Dan Janík, který nám každoročně posílá své cestovatelské zážitky, opět vyrazil za snowboardingem. A opět ho to…

Nejlépe hodnocené Články

Never Summer Dvoračky/Monkey Race 2018
Never Summer Dvoračky/Monkey Race 2018

V Rokytnici nad Jizerou, v prostoru u Dvoraček a Štumpovky, proběhl již 9. ročník akce Never Summer, v rámci kterého…

Disconnect - Full movie by Satellite Boardshop
Disconnect - Full movie by Satellite Boardshop

Satellite Boardshop dal dokupy záběry za posledních 15 let a vznikl tak film Disconnect. V něm nás čeká historie…

Splitboard camp pro začátečníky - Dolní Morava
Splitboard camp pro začátečníky - Dolní Morava

V druhé polovině února proběhl již druhý ročník splitboardového kempu pro začátečníky, který své účastníky…