Freeride.cz

Hlavní sekce

Rozhovor:
Seznamte se s mladým špindlerovským lokálem - Kubou Hronešem

Freeride.cz » Snowboard » Články » Seznamte se s mladým špindlerovským lokálem - Kubou Hronešem

Když bydlíte na horách, máte to ke snowboardingu prostě blíž. To ale nestačí, musíte mít chuť jezdit a nadšení pro progres. To Kuba Hroneš přesně má a když ho dnes vidíme na prkně, dovolujeme si říct, že tenhle kluk má na to, aby to někam dotáhl. Budeme mu držet palce, aby nedošel na to klasické české snowboardové scestí, které už pár talentů potkalo. Pokud vás zajímá, o kom bude rozhodně v dalších letech v Čechách a snad i v zahraničí slyšet, pokračujte dále...

Čau Kubo! Plno lidí z mladší generace tě zná z hor a plno starších tě zná kvůli tvému tátovi. Představ se ale prosím pro ty, kdo se s tebou ještě nepotkali, nebo o tobě neslyšeli…
Čau! Jmenuju se Kuba Hroneš a je mi 13 let. Už od narození bydlím ve Špindlu, kde je fakt krásně. Chodil jsem tady do školky i na základku, ale teď už chodím do sekundy na gympl ve Vrchlabí. Hory mám doslova za barákem a to mě dovedlo ke snowboardingu. Umím na běžkách a i na lyžích, ale snowboard mě baví nejvíc.V zimě jsem na sněhu téměř každej den.

Kolik ti bylo let, když jsi stál poprvé na prkně a kde to bylo? Kdy jsi začal opravdu jezdit?
Tak na prkně sem stál poprvé asi když mi bylo něco okolo 2 a půl roku. Přivedl mě k tomu táta, který vydával časopis Freemagazine a je to starej snowboarďák. Spolu jsme začínali na dojezdu černý na Medvědíně. Ve čtyřech už jsem shredil na výjezdíkách na krajích sjezdovek a v parku, ale táta říkal, že nejdůležitější je umět pořádně zatáčet. Občas jsme s tátou zajeli na Hintr nebo jinam a tam jsem jezdil první dětský závody. 5 let jsem jezdil jako špunt předjezdce na Snowjamu a to mě hrozně bavilo.

Bavilo tě to od začátku, nebo jsi jezdil, protože jsi byl vlastně pořád na horách?
Snowboarding mě bavil už od začátku, bavilo mě to že sem si mohl dělat prakticky co jsem chtěl. Přijde mi že to je nejkreativnější zimní sport. Můžu jezdit v parku, po sjezdovce, v lese nebo v prašanu. Po každý je to jiný a to mě na tom baví nejvíc.

Zmínili jsme tvého tátu - Rendu , který se ve snowboardingu pohybuje už dlouho. Jezdíte spolu? Hecuje tě táta do progresu?
Jezdíme spolu, ale ne tak často jako dřív, protože táta má hodně práce. Ale když už jdeme jezdit, tak to stojí za to. Táta mě tahá hlavně do prašanu, protože to je jediný, kde je ještě lepší než já (smích). Ale rád si se mnou zajezdí i na sjezdovce. V parku ho to moc nebaví. Tam mě natáčí a pak se mi snaží vysvětlit, co dělám blbě.

Jak jsi odstartoval sezónu? Kde už jsi byl jezdit?
Tak nejdřív jsem byl s trenérem Richardem Skanderou jezdit na Hintru, pak na Stubaii a ještě na závodech v Kaltenbachu. Všude to bylo super a díky Ričimu jsem se naučil spoustu nových triků.
Sezóna jinak začala suprově. Vyhrál jsem Best Trick na HF Sneak the Tweak, byl jsem 8. na Valley Ralley a vyhrál jsem Kids Contest na Just Ride v Deštném. Ale nejlepší je, že je hodně sněhu, a že se nám vrátil snowpark na Mísečky!

Jezdíš se Sportovní Akademií, která se celkem rozrostla. Kolik vás teď je a jak se ti s partou jezdí?
V Akademii nás jezdí asi okolo třiceti. S touhle partou se jezdí super, baví mě jezdit hlavně s Danem Paulíčkem a Matesem Slavíkem, kteří mě hecujou do všeho možnýho. Oba mají super styl a učím se od nich.

Co plánuješ na tuhle sezónu? Kde budeš hlavně jezdit a kam se chystáš?
Hlavně musím trénovat rotace. FS 5, BS 5 a BS 7. Teď jsem odjel Cab 7 a chci letos zmáknout i Cab 9. Nejčastěji budu jezdit asi v novým parku na Mísečkách a ve Vítkovicích, ale doufám, že se podívám i někam do zahraničí, alespoň ještě dvakrát do Rakouska. A taky po Čechách někde.

Pojedeš nějaké závody?
Určitě chci jet české závody v rámci Just Ride a taky Český Pohár. S Ričim bych chtěl dát ale i nějaký závody v zahraničí jako Valley Ralley a další.

Jak vnímáš závody? Baví tě, nebo je to stres?
Závody beru jako příležitost ukázat co umím, ale i jako happening, kde si pokecám a pojezdim s kámošema. Závody si užívám a rozhodně mě baví, nervy z nich nemám nikdy.

Před pár dny jsi vyhrál kategorii Freestyle snowboarding na Zimní Olympiádě dětí a mládeže. Za svůj run jsi dostal 100 bodů jako Shaun White, haha. Jak se ti závod jel a jak jsi měl složenou jízdu?Na Olympiádě to bylo super. Zajel jsem si jak freestyle tak i cross a slalom. Ve slopestylu jsem postoupil z kvalifikace z druhého místa. První final run jsem dostal 90 bodů, ale pak jsem odjel Cab 5 do BS 3 a na bedně 270 transfer a noseslide. Za tuhle jízdu jsem dostal 100 bodů a podařilo se mi vyhrát. Určitě to byl super zážitek i když podmínky na Dolní Moravě byly divoký a bez sněhu, takže snowpark nebyl nic velkého. Určitě se těším na další za 2 roky.

Máš ve snowboardingu nějaké vzory?
Nejvíc mám rád trio Mark McMorris, Stale Sandbech a Marcus Kleveland, protože zabíjej nejvíc jak jiby, tak skoky. Koukám na jejich videa a snažim se něco přiučit.

Děláš něco pro to, aby ses posouval ve snowboardingu dál i mimo sníh? Myslím tím nějaké cvičení, další sporty a tak dál...
Nejčastěji asi trénuju na trampolíně a v Kolbence na skoku, ale s Akademií máme povinné fyzio každý týden.

Když jsme u dalších sportů… Děláš kromě snowboardingu i něco dalšího? Hlavně v létě myslím.
V létě se snažím naučit na skejtu. Jezdím na longboardu a hraju fotbal za FC Vrchlabí. Abych dělal něco, když zrovna nejsem na prkně. Ale baví mě i jezdit na kole, zkouším downhilly v bikeparku ve Špindlu. Taky mě baví s tátou a bráchou hrát golf. Udělal jsem si v létě zelenou kartu a už jsem vyhrál jeden turnaj, kde jsem porazil pár dospěláků, včetně taťky, hehe.

Jak to máš se sponzory? Už za někoho jezdíš?
Ne, zatím jsem free4all.

Máš vysněnou značku, za kterou bys chtěl jednou jezdit?
Zatím žádnou nemám. Hlavně bych chtěl jezdit za nějakou pořádnou snb značku.

Chtěl bys jednou jezdit na profi úrovni, nebo víš, že snowboarding pro tebe bude vždycky jenom zábava?
Jednou bych se chtěl podívat na Světový Pohár nebo možná i na Olympiádu, takže bych chtěl určitě snowboarding jednou dělat profesionálně.

Díky za rozhovor. Ať to lítá!
Taky Dík a čůs! Vidíme se v parku!

Autor článku:

Jan „Lohy“ Lohynský
Jan „Lohy“ Lohynský

Stay on board! instagram.com/jan_lohynsky facebook.com/lohynsky

Kategorie: Rozhovor
Vydáno: 4. 2. 2018 v 18.49

Hodnocení článku:

Pro hlasování o nejlepší fotku nebo video se musíš přihlásit nebo se zaregistrovat.

nejčtenější Články

Vyplň anketu, pomoz nám vylepšit Freeride.cz a vyhraj super ceny!
Vyplň anketu, pomoz nám vylepšit Freeride.cz a vyhraj super ceny!

Naše čtenářky a naši čtenáři, celé léto intenzivně pracujeme na nové verzi našeho magazínu a od podzimu tak…

BCB Summer Jibbing 2018
BCB Summer Jibbing 2018

Rok se s rokem sešel a je tu report z dalšího ročníku vyhlášené akce BCB Summer Jibbing. Do Broumovského výběžku…

Japonsko 2018 by San kjú powder - vol. 1
Japonsko 2018 by San kjú powder - vol. 1

Zaznamenali jste na facebooku partu, která si říká San kjú powder? Tihle kluci okolo Viléma Hamtila se i tento rok…

Nejlépe hodnocené Články

Vyplň anketu, pomoz nám vylepšit Freeride.cz a vyhraj super ceny!
Vyplň anketu, pomoz nám vylepšit Freeride.cz a vyhraj super ceny!

Naše čtenářky a naši čtenáři, celé léto intenzivně pracujeme na nové verzi našeho magazínu a od podzimu tak…

Japonsko 2018 by San kjú powder - vol. 1
Japonsko 2018 by San kjú powder - vol. 1

Zaznamenali jste na facebooku partu, která si říká San kjú powder? Tihle kluci okolo Viléma Hamtila se i tento rok…

Tři sta šedesátý sedmý díl - upoutávka
Tři sta šedesátý sedmý díl - upoutávka

Pravidelný pořad o freestylových sportech vysílaný ve středu a sobotu na TV Nova Sport1, TV Nova Sport2 a TV Nova…