Finále FIS Světového poháru v Tignes zhatilo počasí

Světový pohár měl o víkendu peška. Vítr vůbec nepustil na start dámy a pánové stihli aspoň kvaldu, z které se tak nakonec bralo celkové pořadí...

FIS Světový pohár si za sezónu 2022 odškrtne už jen jednu čárku a šlus, hotovo, padla. Ještě ale než se všechno uzavře ve švýcarské Silvaplaně, tak uplynulý víkend se v programu tetelila předposlední zastávka ve francouzském Tignes. Na pány a dámy čekala slopestylová trať, jenže Svěťák si poslední dobou vyžírá smůličku až do dna. Do Gruzie díky nedalekému rusko-ukrajinskému konfliktu dorazila až podřadná návštěva a v Savojsku si pro jistotu duplo počasí. Čtvrteční kvalda kluků se ještě zvládla, jenže pak se vítr splašil jak stádo jehňátek, na který naběhne šavlozubej tygr a bylo po srandě. Respektive po závodě. Výsledek? Vichr už nikoho dalšího do závodu nepustil. Holky měly smolíka úplně a vůbec nezávodily a pánské pořadí se počítalo po kvalifikaci.

Thibault Magnin a jeho rodeo out (foto FIS)

Rozhodně to nic neměnilo na 48. místě našeho Vojty Břeskýho, který po delší době naskočil mezi světovou elitu. Šestnáctka nejlepších chlapáků, která se prokousala z náročné kvalifikace, tak marně v sobotu čekala. Na plac tak dorazila už jen případná vulgární mluva a nadávky a nedobrovolný odjezd z francouzských velehor. Hold příroda je silnější než člověk a opět nám ukázala, že jsme proti ní jen prťavý jak muší říhnutí. Doufejme tak, že aspoň závěrečný klání v Corvatschi si za čtrnáct dní s počáskem plácne a my se zase dočkáme plnohodnotného závodu, kterej si Svěťák zaslouží.

Jesper Tjäder (foto FIS)

A jak to tedy v Tignes dopadlo? V součtu obou kvalifikačních heatů nakonec největší porci bodů pobral Birk Ruud. Ten na největších kopnách zabalil dub cork 1440 či dub cork 1620 a po sedmé se radoval ze zlatý na Světovým poháru. Stříbro do Kanady veze sympatickej blondýn Max Moffatt a dobrou formu posledních týdnů potvrdil švédský štíhlík Jesper Tjäder, kterej třeba za macatej transfer 450 nebo svoje signature dub bio ukořistil bronzovou odměnu. Nepopulární bramboru si tentokrát museli vyžrat hned dva borci. Andri Ragettli i Mac Forehand zasekli svojí budovou škálu na 84.50, a tak si čtvrtej flek spolu rozdělili. Více zajímavýho se bohužel ve Francii neurodilo.    

Nejlepší jízda Birka Ruuda:

Stříbrný Max Moffatt:

Bronz pro Jespera Tjädera:

Výsledky FIS Světového poháru mužů v Tignes:

1. Birk Ruud (NOR)
2. Max Moffatt (CAN)
3. Jesper Tjäder (SWE)
4.-5. Andri Ragettli (SUI)
4.-5. Mac Forehand (USA)
6. Hugo Burvall (SWE)
7. Cody LaPlante (USA)
8. Valentin Morel (SUI)
9.-10. Sebastian Schjerve (NOR)
9.-10. Hunter Henderson (USA)
11. Tormod Frostad (NOR)
12. Oliwer Magnusson (SWE)
13. Thibault Magnin (ESP)
14. Javi Lliso (ESP)
15. Mark Hendrickson (CAN)
16. Konnor Ralph (USA)

Kompletní výsledky: zde

vítězové v Tignes (foto FIS)

počasí dostane pohlavek od

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Spýdyho nášup z Cardrony a Prime Park Sessions

Štěpán Hudeček a jeho nenovější video bomba právě dopadla na net!

Lyžování a surfing v ochutnávce z filmu "Anywhere From Here" od MSP

Dáme si full segment z letošního filmu od Matchstick Productions, kde se spojí freeskiing a surfing...

Šťavnatá rozlučka! Strictly crew dává sbohem filmem "Delete"

Parta Strictly vydala skvělý full movie "Delete"! Bohužel kluci tím definitivně uzavírají svojí krátkou filmografii...