Tereza Korábová zanechala na Dew Tour 2023 super dojem

Česká účast se v rámci freeskiingu poprví objevily na Dew Tour v americkém Copper Mountain...

V těchto dnech nás do svých spárů nemilosrdně lapilo mistrovství světa 2023. Jak by taky ne, když se jedná o nejvýznamnější podnik sezóny. Ale nesmíme zapomínat ani na další skvělý eventy, které se momentálně malinko schovávají v jeho stínu. Uplynulý víkend totiž taky patřil Dew Tour 2023, která poslední roky zakotvila svojí bárku v americkém Copper Mountain. A z pohledu českýho fanouška tady musíme zvonit na poplach. Do Colorada si totiž vysloužila pozvánku naše Tereza Korábová a my jsme vám to malinko zamlčeli. Sorry. Liberecká freeskierka se předvedla ve streetstylu, což se dá tupě vysvětlit jako slopestyle bez skoků. Naopak druhá disciplína už více voněla klasikou. Kromě již zmíňovanýho streetu, kde zápolili jak dámy tak pánové, se totiž jela jen chlapská rampa, v který se navíc uskutečnil high air a best trick jam. Což určitě nezní nuzně. Každej takovejhle svěží vítr určitě příjemně ofoukne stereotyp tradičnějších závodů.

Nám tedy jednoznačně nejvíce imponoval streetstyle. Do něj si našlo cestu dvanáct pozvaných bábovek, které se rozdělily na tři heatu po čtyřech lyžařkách. Holky během tří jízd musely ze sebe na čtyřech jibových platforem vyždímat to nejlepší. Počítal se pouze nejlepší run a top dvojka postupovala do následujícího vyřazovacího kola. Téře se do cesty postavila Kanaďanka Skye Clarke a domácí duo Drew Hooker a Brooke Potter. Naše želízko v ohni nakonec nezaváhalo a díky poslední jízdě, kdy Terka urvala 81.00 bodů se vešla na druhej postupovej flek. V dalším kole jí ale čekal težkej kalibr. Němka Lisa Zimmermann, která se po hodně dlouhý době objevila na nějaký vrcholný akci. A od začátku nikdo nebyl na pochybách, kdo je největší favoritka.

Lisa Zimmermann (foto Dew Tour)

Do vyřazovacích kol se jinak prodraly tři nejdivočejší dvojice a každá freeskierka operovala s dvěma možnostmi, jak udolat svojí soupeřku. Terka srdnatě bojovala a kromě 270 na prvním jibu přidala třeba 450 out ze závěrečný roury, jenže německá hvězdička zářila, jak kdyby posnídala radioaktivní tousty s nutelou a vystavila Severočešce stopku. V dalším souboji si Skye Clarke poradila s mladou šestnáctiletou Ellie Derosier a čistě americkej battle Marion Balsamo vs. Alexa Juncaj vyzněl lépe pro první jmenovanou. Finálový trio bylo na světe.

Marion Balsamo (foto Dew Tour)

Nejsilnější trojlístek si to pak rozdalo ve dvoukolém finále. Hned v první jízdě ale Lisa Zimmermann soupeřkám uštědřila takový KO, že majznutí husitským palcátem do xichtu je proti tomu pohlazení po líci. Její 270 na 450 out na streetrailu nebo switch up precl 270 out na lámačce jí vynesly nášup 95.00 bodů a drtivý vítězství. Stříbro pak brala domácí Marion Balsamo a na Skye Clarke zbyl bronz.

Vítězné jízdy ze streetstylu žen:

V obdobný soutěži na úplně némlich stejný bázi a formátu se sešel taky tucet vybraných freeskierů. Mezi jezdci se vyvalovalo celkem dost fresh jmen, které jinak na kontestech nevídáme, což vypadalo fajn. Do velkýho finále se podral railovej mág Tucker Fitzsimons a zejména dvojka Alex Hall a Colby Stevenson. Právě tohle hvězdné duo Dew Tour přebrala šampionátu v Gruzii, kde tak americký výběr přišel možná o svoje dva nejblyštivější diamanty. Na každej pád nakonec největší důvod k radosti měl Colby, který si dokázal dojibovat pro zlatý triumf. Stříbro tentokrát padlo do klínu Tuckerovi a A-Halla zůstal napospas bronzu.

Vítězné jízdy ze streetstylu mužů:

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na rampu, která měla svoje klasické parametry. Na řadu tak nepřišla modified superpipe z let minulých. Sedmička pozvaných zabijáků pak měla celkem čtyři možnosti, jak ukázat zač je toho loket. V posledním kole všem definitivně ukázal záda kanadský vrahoun Brendan Mackay. Čtyři doublovaný rotace nekompromisně zatloukly konkurenci do země. Americká zkušená dvojka David Wise a Aaron Bluck zvládla ve svých jízdách zkrotit celkem tři double triky a kluci si rozdělili stříbrný a bronzový odměny. V programu se pak taky vyhříval high air a best trick jam, kde jak boarďáci tak lyžníci nakopli jednu společnou velkolepou show. Nejvyšší let z lyžařů kamsi do oblasti souhvězdí orlice nakonec předvedl Hunter Hess.  Vyškrábal se až do výšky 4,4 metry nad koping a nejlepší trik skončil v držení Aarona Blucka za svůj dlouhý grind přes hranu. Jinak letos Dew Tour celkem netradiční osvěžení, jen škoda té kolize termínu... A Téře díky za poctivou reprezentaci!

Vítězné jízdy ze superpipe:

Dew Tour web najdeš zde.

slova umravnil

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Dan Hanka zve na Spring Thing 2024! Doraž tak na konci května na Mölltal

Dan Hanka chystá na rakouském Mölltalu novou jarní akcičku Spring Thing...

Kajsa Larsson a Celeste Pomerantz se ozývají s videem "Suspended In Space"

Dvě freeriderky nás vezmou na trip do kanadskýho Yukonu...

Užij si třetí pokračování Director's Cut od Jiberish crew

Sebranka od Jiberishe se připomíná novou epizodou série Director's Cut...