Březnová streetová romance

Vybavujete si lednový článek od Prouziče, kdy s partou vyrazil do zasněžených ulic Prahy a Plzně? Lednová streetová romance má své pokračování, kdy Michal opět vyrazil se svou fotografickou výbavou do streetu. Naše dnešní cesta sice začne opět v Praze, ale bude pokračovat na sever, do zasněženého Liberce.

I když to vypadá, že zima v Čechách ještě ani nezačala, už je pár týdnů u konce. Čím dál méně sněhu na horách nás nutí vyrážet stále více za hranice naší krásné domoviny, a když se sníh objeví jinde než na vrchních stanicích lanovek, je to vzácnost. O to cennější jsou pak chvíle, kdy nasněží i v nižších polohách jako například ve městě, sníh vydrží alespoň několik dní a někdo si najde čas a chuť tohoto stavu využít. Zde navážu na náš první „trip“, kdy jsme s Romanem Dlauhým, Štěpánem Rokosem, Tomášem CísařemDavidem Čonkou zakusit pražská a plzeňská dřeva a železa. Naše Lednová streetová romance se hodně povedla, takhle proběhla ta březnová.

Roman mi hladový po záběrech, vzhledem k nedávnému zranění a bídné zimě, kolem 12té odpolední volá, jestli jsem doma a mám čas a chuť jít někam něco nafotit. Nemá nic vymyšleno a první co ho napadá je přeskočit např. koš kdesi na Strahově, přičemž ani neví, jestli tam někde koš je. Mě napadá dlouhý zelený jekl, který jsme sice už tuto zimu jezdili, ale Roman se první session neúčastnil. Navíc tento spot se dá jezdit skoro bez přípravy, stačí pouze připravit nájezd a odraz. Bohužel pro nás je pod railem bláto a hovna, takže nám trvá asi 30min naházet i dopad. Což bylo vzhledem k faktu, že jsem si zapomněl rukavice a Roman vzal pouze jednu malou lopatu, dost náročné. Ještě před prvním pokusem nás míjí první policejní hlídka, a to na koních. Vůbec je ale nezajímá, co a proč tam děláme a s omluvou a prosbou, jestli mohou projet kolem, mizí. Roman na několikátý pokus vrací nosepress (který jste měli možnost vidět i v rámci rubriky One Shot - pozn. FRedakce) a pak ještě párkrát fs boardslide na fotku. Cca za hodinu jsme pryč. 

Ještě ten samý večer mi Roman píše, že se pokouší domluvit něco na další den. Na štěstí mám ten den volno. Ráno se scházíme na Černém Mostě a autobusem vyrážíme směr Liberec, kde nás na nádraží nabírá Darek BergmannLukášem Bendákem. Jedem navoskovat, obrousit a nabrat Shymonkeyho a jedeme směr první spot. Je to krásný, dlouhý double king. 

Bohužel ještě před začátkem na nás někdo zavolal policii. Strážník zákona přichází, ale naštěstí pro nás je na naší straně. Říká, že tu bude „jakoby“ zapisovat pokutu a my můžeme zatím jezdit. Tím klukům dává tak 20min na to, aby vrátili každý alespoň jeden trik. Roman s Darkem běhají nahoru a dolů jak blázni. Roman vrací fs boro přes celý a Darkovi chybí jen asi půl metru do přejetí v epesním 5-​0 grindu. Poté trošku hořcí a s pokutou 200,- odcházíme hledat další spot. 

Ten nacházíme jen asi 2 km od předchozího spotu. Je to C-​rail se zídkou na jedné straně, který se točí doprava. Tady se k nám připojuje i Bendis, který nebyl na prvním spotu tak aktivní. Nikdo nás tu nevyrušuje a my po chvilce zjišťujeme, že kolem, po cca 30 minutách, projíždí 2x (tam a zpět) vlak z Liberce do Jablonce. Nastavujeme stopky a čekáme. 

Roman a Darek dávají „synchro“, Bendis 270 out, a kdo by to byl čekal, znovu přijíždí policie. Tentokrát nás dokonce 2 policejní auta s výhružkou správního řízení vyhánějí ze spotu. Na štěstí máme hotovo, slunce pomalu zachází za obzor a den pro nás tak končí. 

Přes noc z ulic všechen sníh zmizel. Kluci se přemístili poshredit do Vítkovic a další ježdění ve městě se odkládá na neurčito.

Text a foto: Michal Prouza /​ Prouzič Photography

Další zajímavé články

Nový StaleLIFE - SPRING BATTLE ABSOLUT PARK

Ståle Sandbech se vydal do rakouského Flachau, kde se v uplynulých dnech odjel letošní závod Spring Battle, ve kterém riders závodí v neobvyklém stylu, protože vyhrává ten, kdo natočí nejlepší parkovou lajnu. Ståle se nakonec umístil až na osmém místě, ale i tak to svou jízdou solidně zabil. Koukněte na to.

Na ledovci Kaunertal vyroste nejdelší evropský park o délce 2km

Z Rakouská k nám dorazila nová zpráva, že na ledovci Kaunertal má letos na jaře vyrůst nejdelší evropská snowparková lajna #NATURERUN o neskutečné délce celých dvou kilometrů. Pojďme se teď společně podívat na předběžnou animaci tohohle evropského unikátu a přiblížit si celkový setup snowparku.

Report: Snickers Europa Cup & MČR v rámci SNOWBOARD ZEZULA Tour 2019

O minulém víkendu proběhl v Peci pod Sněžkou Snickers Europa Cup 2019 a následně Mistrovství ČR v podobně posledního závodu Snowboard Zezula Tour 2019. Po prvních dvou závodech ve Vítkovicích a Deštném v Orlických horách, se tak závodní dění přesunulo do Pece pod Sněžkou.