Kaunertal Opening 2020 je minulostí. Dej si report z celého víkendu!

Letošní opening snowparku na Kaunertalu je za námi. Naše redakce tam letos vyrazila s našima parťákama ze SNOWBOARD ZEZULA. Přečti si, jak to během celého víkendu probíhalo a mrkni při tom i na fotky.

První den otevřelo úžasný počasí. Na kopci jsme byli mezi prvníma, takže nám dostatek času zpříjemnila ranní rozcvička i s tanečníma kreacema.

Foto: Ondra Bauer

Park ani organizace nezklamala a SNOWBOARD ZEZULA riders se páradně předvedli v contestech, které doprovázely celý víkend.

Hned první den se dole u parkoviště klasicky konal Cash for Tricks contest od Sane Snowboarding, kde oba bráchové Dan i Ondra Porkert zajeli slušný věci a rozhodně byli vidět. Dan se navíc dostal na bednu za best trick.

Foto: Pavel Pek

Na parkovišti byly rozestavěný stánky spousty snowboardových i freeski značek nabízející testovaní jejich nových kolekcí na letošní sezónu. S jednoduchou registrací na místě jim pouze dáte do zástavy svoje ID (občanku, pas, řidičák) a celý den můžete jezdit na čemkoli si vyberete. Jako dítě v cukrárně.

Foto: Ondra Bauer

Den druhý už bylo jasné, že počasí se začne kolem oběda měnit na neprůhledný mlíko, a tak jsme hned letěli do parku sbírat fotky a záběry v nádherným světle.

Foto: Ondra Bauer

Snowpark začíná pod vrchní stanicí lehkým kickerem, který vám dovolí se hezky a dlouze proletět. Pod ním pokračuje PVC tubka tvořící třemi částmi 6m dlouhou kaskádu. Vrchní část zakončuje podlouhlá lavice s klasickým picknikáčem na vrchu.

Delší část Nature run otevírá jekl směřující následující jízdu ná corner s fat railem na jeho hraně. Mezi cornerem a druhým o něco nakoplejším kickerem je ještě levotočivý C-fat rail.

Hned za skokem u chill zone pokračuje pyramida a krásně široká a hravá spina s kládou na hraně. Odsud až dolů jsou rozmanitě raily, bedny a PVC ve dvojřadě od klasických až po kaskády.

Třetí den zůstal zatažený od předchozího dne. Zatímco dole lehce mrholilo a na vrcholy hor ani nebylo vidět, nahoře celou noc chumelilo a nás tak čekala jak příjemná cesta nahoru, tak i 30 čísel čerstvýho prašanu. Parkoviště bylo téměř prázdný. Proto patří velký dík našemu partnerovi Mercedes-Benz Vans ČR, že nás jejich dodávka dostala jako jedny z mála až nahoru. 

Hustá mlha a čísla nového sněhu uzavřely první část snowparku a sjízdný teda byl až nature run začínající o něco níž. I tak naše banda většinu času trávila dole u parkoviště, kde jsme si vytahali pár palet dali si session v zasněžený rampě. Bílá peřina nám dovolila si poslední den pěkně zablbnout.

Foto: Ondra Bauer

I testovací stánky zmizely a jediný, kdo vydržel, byli frajeři z Arbor Snowboards. 

Event zakončil Girls Jib Session od Shred unit, kde se Tereza Čermáková rozdělila s Jenise Spiteri o titul Best Rider! 

Foto: Ondra Bauer

Snowboardy, příslušenství a spousty dalších produktů najdeš na SNOWBOARD ZEZULA.

Přímo z terénu za redakci

Pavel Pek
Další články autora

Další zajímavé články

Streetová nálož Batter Late Than Never

Dnes se podíváme na partičku Britů, která vyrazila točit streety do Finska. V tomto snímku můžete vidět 6 jezdců, kteří nám předvádí parádní street snowboarding, plný těžkých spotů, stylových triků a taky pár ošklivých držkovek.

Mikkel Bang a Robin Van Gyn korunovanými vítězi poslední zastávky Natural Selection Tour

V pátek se odjela poslední zastávka Travisovi velkolepé akce Natural Selection Tour v Tordrillo Mountain Lodge, kterou jste mohli sledovat živě na Red Bull TV nebo následně ze záznamu na Youtube. O všem jsme vás již informovali. Nyní je na čase vám shrnout, jak to dopadlo.

Capita team pojezdil ve Woodward parku

Máme tu povedené teamové video od Capita snowboards. Ten si totiž zajezdil ve Woodward parku v Park City a vznikl z toho tento 5 minutý mixtape. Představí se nám 6 riderů, kteří to tam slušně a ve stylu naložili a na toto video je rozhodně radost pohledět!