Kaunertal Opening 2020 je minulostí. Dej si report z celého víkendu!

Letošní opening snowparku na Kaunertalu je za námi. Naše redakce tam letos vyrazila s našima parťákama ze SNOWBOARD ZEZULA. Přečti si, jak to během celého víkendu probíhalo a mrkni při tom i na fotky.

První den otevřelo úžasný počasí. Na kopci jsme byli mezi prvníma, takže nám dostatek času zpříjemnila ranní rozcvička i s tanečníma kreacema.

Foto: Ondra Bauer

Park ani organizace nezklamala a SNOWBOARD ZEZULA riders se páradně předvedli v contestech, které doprovázely celý víkend.

Hned první den se dole u parkoviště klasicky konal Cash for Tricks contest od Sane Snowboarding, kde oba bráchové Dan i Ondra Porkert zajeli slušný věci a rozhodně byli vidět. Dan se navíc dostal na bednu za best trick.

Foto: Pavel Pek

Na parkovišti byly rozestavěný stánky spousty snowboardových i freeski značek nabízející testovaní jejich nových kolekcí na letošní sezónu. S jednoduchou registrací na místě jim pouze dáte do zástavy svoje ID (občanku, pas, řidičák) a celý den můžete jezdit na čemkoli si vyberete. Jako dítě v cukrárně.

Foto: Ondra Bauer

Den druhý už bylo jasné, že počasí se začne kolem oběda měnit na neprůhledný mlíko, a tak jsme hned letěli do parku sbírat fotky a záběry v nádherným světle.

Foto: Ondra Bauer

Snowpark začíná pod vrchní stanicí lehkým kickerem, který vám dovolí se hezky a dlouze proletět. Pod ním pokračuje PVC tubka tvořící třemi částmi 6m dlouhou kaskádu. Vrchní část zakončuje podlouhlá lavice s klasickým picknikáčem na vrchu.

Delší část Nature run otevírá jekl směřující následující jízdu ná corner s fat railem na jeho hraně. Mezi cornerem a druhým o něco nakoplejším kickerem je ještě levotočivý C-fat rail.

Hned za skokem u chill zone pokračuje pyramida a krásně široká a hravá spina s kládou na hraně. Odsud až dolů jsou rozmanitě raily, bedny a PVC ve dvojřadě od klasických až po kaskády.

Třetí den zůstal zatažený od předchozího dne. Zatímco dole lehce mrholilo a na vrcholy hor ani nebylo vidět, nahoře celou noc chumelilo a nás tak čekala jak příjemná cesta nahoru, tak i 30 čísel čerstvýho prašanu. Parkoviště bylo téměř prázdný. Proto patří velký dík našemu partnerovi Mercedes-Benz Vans ČR, že nás jejich dodávka dostala jako jedny z mála až nahoru. 

Hustá mlha a čísla nového sněhu uzavřely první část snowparku a sjízdný teda byl až nature run začínající o něco níž. I tak naše banda většinu času trávila dole u parkoviště, kde jsme si vytahali pár palet dali si session v zasněžený rampě. Bílá peřina nám dovolila si poslední den pěkně zablbnout.

Foto: Ondra Bauer

I testovací stánky zmizely a jediný, kdo vydržel, byli frajeři z Arbor Snowboards. 

Event zakončil Girls Jib Session od Shred unit, kde se Tereza Čermáková rozdělila s Jenise Spiteri o titul Best Rider! 

Foto: Ondra Bauer

Snowboardy, příslušenství a spousty dalších produktů najdeš na SNOWBOARD ZEZULA.

Přímo z terénu za redakci

Pavel Pek
Další články autora

Další zajímavé články

HEROES - kniha fotografií a příběhů věnovaná ženskému snowboardingu

Francouzský fotograf a filmař Jérôme Tanon představuje svůj nový mistrovský kousek “HEROES“. Foto projekt věnovaný ženskému snowboardingu a jejich odhodlání pro sport, který milují.

Absinthe Films uvádí nový film CHANNEL ZERO

Produkci Absinthe Films není třeba představovat, tahle parta je největším “držákem” na poli full-length snowboardových filmů a ani letos i přes tenhle šílený rok nepolevuje a přináší nám svůj další kousek. Tady je zatím trailer a základní info.

Kaunertal Opening 2020 - den druhý

Druhý den Kaunertal Openingu je za námi a tady je z něho pár fotek, které nafotili Ondra Bauer s Terkou Čermákovou.