Recap prvního dne YETI Natural Selection Tour v Jackson Hole

V úterý 25. ledna se v Jackson Hole Mountain Resortu odjela kvalifikace první zastávky letošní Natural Selection Tour. Kdo viděl, tak už teď ví, že to byl asi ten nejzábavnější contest letošní sezóny a nemůže se dočkat na další pokračování. To naštěstí příjde již zítra 28. ledna, kdy se odjede velkolepé finále téhle první stopky NST. 

Pojďme se teď vrátit trošku v čase a připomenout si dění pondlního závodního dne. Dohromady jsme na startu mohli sledovat 24 riderů, kteří si to rozdali v nelítosném duelu jeden proti jednomu s tím, že ten lepší postupuje dál do dalšího kola. Jízda se boduje podle jediného kritéria a tím je celkový dojem. Podmínky sice nebyly úplně stvořené na ježdění v powderu, ale o to zajímavější bylo sledovat, jak se s tím světová špice pere a dokáže v takovém “hegeši“ odjet neskutečné triky.

První s duel dne v pořádném stylu si mezi sebou odjeli Danny Davis (USA) a Dustin Craven (CAN) s tím, že lepším “boxerem“ se stal Davis a svou obrovskou FS 720 vyšachoval američana ze hry. Dalším na řade byl Jared Elston (USA) versus Chris Rasman (CAN). Vítězně z této dvojky nakonec vyšel Jared Elston po jeho krasojízdě čerstvým powderem doplněné o zašláplé troječky. Z důchodu se do závodního módu vrátil norský shredbot Torstein Horgmo a v duelu proti belgické čokoládičce Sebbu De Buckovi vystřelil pořádné sedmičky a shrábnul si postup do dalšího kola pro sebe. První napjatý souboj předvedl Travis Rice (USA) s Kevinem Backstromem (SWE), kteří si pro nás diváky připravili vroucí show o třech jízdách. Travisův run se skládal z Cab 540, stylového backflip nosegrabu a switch BS 540 na to, načež Backstrom odpověděl FS 720 na tzv Great Wall, ale výhru si svou jízdou za 92.66 bodů zajistil Travis Rýže.

Dnešek byl dosti v dosti sportovně závodním duchu. Každou jízdou jsem se zlepšoval, ale v třetím runu proti Kevinovi to mohlo dopadnout jakkoliv. Jeho poslední jízda byla fenomenální a jen tak tak jsem ho porazil. Kevin posla Lando hip neskutečně hluboko a potom na to nasadil ještě FS 720 za tail na Great Wallu, což by normálně byl ender ve video partu. 
Travis Rice

Posuneme se pomalu k ženské divizi, kde se zkušenosti z velehor vyplatily Haně Beaman (USA), Eleně Hight (USA), Marion Haerty (FRA) a celkové vítězce Natural Selection Tour v roce 2021 Robin Van Gyn z Kanady.

Zbytek mužského pole se poté vrátil zpět do hry, aby završil první den závodu ve velkolepém stylu. Mikkel Bang (NOR) tam vyslal dvě neskutečné jízdy završené brutální frontside sedmou na Great Wallu, čímž zavřel postupové dveře Arthuru Longovi (FRA). Musíme ale vyzdvihnout Arthurův neuvěřitelný transfer, na který byste se měli rozhodně podívat. Místní lokální hvězda Blake Paul (USA) odjel čistou bezchybnou jízdu a v nejvyrovnanějším duelu dne vyřadil Nora Torgeira Bergrema. Ben Ferguson (USA) a Austen Sweetin (USA) připravili další zajímavý zápas plný rychlosti a létání. Vítězně ovšem odjel Ben Ferguson. Na závěr dne si přichystali podívanou olympijský vítěz ze Sochi Sage Kotsenburg a Natural Selection nováček Gabe Ferguson. Tito dva se o výhru rvali až do závěrečné třetí rozhodovací jízdy, kdy Kotsenburg rozhodnul Cab 900 a zajistil si postup dál.

Dále tedy postupuje čtveřice žen - Hana Beaman, Elena Hight, Marion Haerty a Robyn Van Gyn a osmice mužů - Mikkel Bang, Blake Paul, Ben Ferguson, Sage Kotsenburg, Dustin Craven, Jared Elston, Torstein Horgmo a Travis Rice.

Další závodní den příjde již zítra v pátek 28.1. 2022. Nezapomeňte si teda naladit v 17:30 našeho času Naturalselectiontour.com a sledovat dění v přímem přenosu. Podmínky by měly být daleko lepší, tak se můžeme těšit na ještě větší triky, než jsme viděli v prvním kole.

Nad NST slintal

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

11. ročník BCB Summer Jibbing proběhne již 15.-17.července

Tradiční a ojedinělá snowboard a freeski akce BCB Summer Jibbing v Janovičkách u Broumova proběhne třetí víkend v červenci a opět se můžeme těšit na pořádnou shredovačku v doprovodu parádní muziky, sportovních aktivit, doprovodného programu, výtečného jídla a pití. Pojďme se v této pozvánce podívat co nás čeká!

Kuba Hroneš a Láďa Hrstka v podcastu u Tupých hran

Dlouho jsme čekali na chvíli, kdy to přijde. A konečně je to tady. Kluci z Tupých hran vyzvali za “majk“ mladou snowboardovou naději našeho státečku Kubu Hroneše. A o čem si spolu povídali? To už si poslechněte v podcastu níže. V bonusové části se ke Kubovi přidal i Láďa Hrstka, tak podpořte kluky na HeroHero!