Report z 36. Kaunertal Openingu 2021

Tři dny slunce, osm sessions, milion zatáček v serpentinách, jedno naražený koleno, dvě zablokovaný žebra a spousta fotek. Tak nějak by se dal sumarizovat víkend naší redakce na 36. Kaunertal Openingu. A jelikož je lepší holub v hrsti než Hrstka v hrstech, tak jsme vzali i Romana.

Sotva jsme se rozkoukali z Hintru, už jsem se znova zdravili při balení auta na Kaunoš. Tentokrát jsme přizvali dva ridery, na cestě nám dělali DJ's Láďa Hrstka a Roman Zaňka.

Kaunertal hned při příjezdu panoval skvělou a uvolněnou atmosférou. Testovací vesnička byla plná brandů nabízejících na vyzkoušení nejnovější modely bot, brýlí, vázání a snowboardů. Hned vedle lanovky stál už klasicky připravený setup na jibb contesty a zaparkovaný RedBull Saurus neúnavně vyhrával celý víkend. 

Foto: Felix Pirker

Letošní setup parku si vzala do parády nová partička, která nabídla nespočet nízkých railů, které potěšili méně pokročilé nadšence. Zkušenější riders se nejdřív trochu kroutili, ale nakonec si tuhle "shreďárnu" užili. Skoky nabízel snowpark 2 a oba docela slušně nakoplé. Raritkou byl 36m dlouhý rail, který byl postaven uprostřed parku na počest 36. openingu. Právě tenhle rail parádně provokoval všechny ridery. Když celý rail někdo odjel, zahvízdali všichni okolo. Krásný vibe.

Vyzyvatelé 36 m dlouhého railu

"Insane parta ze Sane snowboarding"

Ca$h 4 Trick by Sane Snowboarding

První akcí celého openingu byla právě tahle akce od notoricky známe partičky Sane Snowboarding, která opět rozdala neskutečný balík éček všem zabijákům na kopci. Na malinké drop in plošině se tlačilo stádo kvalitních riders vyhlížející kačky na večerní pívo. Naštěstí peněz v oběhu byla vážně hromada, takže se dostalo skoro na každého, kdo předvedl nějakou tu vraždičku na jedné ze čtyř překážek, včetně našich riderů Romana, Ládi i redakčního Vaška. A na skok se stavila i česká snowboardistka Šárka Pančochová.

Pár otázek s Láďou

Láďo, která překážka v parku tě bavila nejvíc?

Paradoxně mě nejvíc bavil i štval ten 36 metrovej rail. Sice jsem ho nedojel, ale byla to výzva.

Jeden zážitek z celého tripu?

Nejlepší bylo, když jsme si s Romanem mohli dělat prdel z redaktorů, protože jim trvalo nejdýl vyrazit na kopec.
Malý insight: nejdýl = deset minut zpoždění... :D a btw shoříte v pekle. :)

Míříš teď v blízké době ještě někam na ledovec?

A jo, zrovna teď ve čtvrtek jedu na Hintr.

Pár otázek s Romanem

Romane, jaký tvůj trik ve snowparku Kaunertal ti udělal největší radost?

Největší potěšení mi udělal zakázaný trik bs 50-50 fs180 out. Ten padl na nejdelším railu v parku, který měl 36m. Za ten si Kaunertal zaslouží Braap. Nikdy jsem tak dlouhý rail v parku neviděl.

Jaký máš celkový názor na park, který na Kaunertal Opening vyrostl?

Snowpark Kaunertal je super každý rok, letos to taky potvrdil. Až na ty skoky...

Romane kam se máš v plánu vydat v nejbližší době?

25.10 se jedu podívat s partou z Neklidu na Hintertux, doufám že se tam vidíme!

V: BlaBla BlaBla, něco vymysli Pavle :D, P: Tohle je dobrý, necháme to.

Nechyběl ani program dole v údolí. V sobotní večer se všichni sešli dole v městečku na "Movie premieres night". K vidění byla spousta filmů a mimo jiné i Štěpán Rokoš ve filmu Interconnect a Dušan Kříž v Two vans no plans.

Dost řečí, jde se na pivo :)

Tenhle článek

Vašek Čajka
Další články autora

napsali

Pavel Pek
Další články autora

tihle

Vašek Čajka
Další články autora

dva.

Pavel Pek
Další články autora

Další zajímavé články

Pája Turková jako další snowboardový host v podcastu u Tupých hran

Podcásteři Šimon Bartík a Tomáš Kroczek si do svého nového dílu pozvali instruktorku snowboardingu Páju Turkovou. Povídání probíhalo okolo instruktorování, cestování a hlavně snowboardování či wakeboardování. Chceš se stát instruktorem a nevíš jak na to nebo tě jen zajímá instruktorskej život? Pojď si poslechnout tento parádní díl Tupých hran!

Letní dvojrozhovor se Snowboardel jezdci - Michal Štrunc a Štěpán Pruša

Michal Štrunc a Štěpán Pruša se spolu na jaře potkali v Absolutparku a společně zajezdili a natočili povedený edit, který nedávno vyšel. Při té příležitosti jsme kluky vyzvali k rozhovoru a zeptali se jich na pár otázek k videu, k ježdění v AP a plánům na následující sezónu. Pojď si to dát!

Roura a sníh již 13.8. 2022 na akci MajDay JIB SESSION!!!

Zkraťte si čekání na první sníh a dorazte si pořádně zashredit na poctivém sněhu ze staďáku! Již v sobotu 13.08. 2022 se na východě naší republiky odehraje velkolepá akce pod taktovkou MajDay a partičky EAST crew. Na místě bude ready staré dobré PVCčko, sníh a kvalitní zábava. Vidíme se tam!