V Alpách by v následujících dnech mohlo nasněžit místy až 1 metr sněhu!

Je to týden a půl zpět, co do Alpských krajin dorazila první sněhová vánice a do vyšších nadmořských výšek přinesla desítky centimetrů sněhové pokrývky. Aby toho nebylo málo, tak už teď se můžeme těšit na další pořádný nákyd, který by měl začít během nedělního večera a přetrvat pravděpodobně až do úterý!

Zdroj: WePowder

Milovníci hlubokých radovánek v bílé peřině radujte se!!! Tohle totiž bude pravdpodobně základní sněhová vrstva pro letošní sezónu. Zatímco během prvního pořádného sněžení v minulém týdnu se radovaly převážně oblasti nad 2000 m. n m., tak tentokrát by sněžit mělo ve výškách od 1500 metrů a nejvíce sněhu mohou očekávat oblasti okolo 2000 metrů nad mořem. 

A kolik by toho mělo vlastně nasněžit?

Zdroje se sice předhánějí v optimistických předpovědích a ti největší pozitivisti předpokládají až 1.5 metrů sněhu. Zůstaňme nohama na zemi. Tohle se úplně pravdpodobně nestane. Rozhodně se, ale dočkáme vstvy někde okolo jednoho metru! A to se oplatí!

Kde by mělo sněžit?

Tentokrát nebude až tak velkým hráčem Rakousko, protože silné sněžení zasáhné nejvíce oblast švýcarských a francouzských Alp, kde by právě mělo nasněžit až zmíněný metr. Severovýchodněji v Itálii a Rakousku by mohlo nakydat někde okolo 30 - 50 centimetrů.

Nasedněte do drandítek a pojeďte si dát první prašanové obloučky letošní zimy. Je to sice trošku z ruky, ale rozhodně to bude stát za to! Pokud byste někam vyrazili, tak se nebojte nám poslat vaše fotky!

Rosnička

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Rozhovor s Lukášem Kasíkem o stěhování SNOWBOARDELU

Není tomu dávno, co se oblíbený boardshop Snowboardel přestěhoval z Butovic do zbrusu nové provozovny do Jinočan na Pražském okruhu. O nástrahách stěhování a historickém postupu tohoto dnes již kultovního krámu jsme se rozpovídali s jeho ředitelem Lukášem Kasíkem.

VIDEO: DIYX CSTL JAM 2023 byla naprosto šílená akce!

Včera jsme tady dávali report z DIYX CSTL JAMU z pohledu HORSEFEATHERS party a dnes vyšlo tohle skvělé video, které celý event dokonale vykreslí! Tak na nic nečekejte a pouštějte to dříve, než to zakážou!!!

Jak vypadal letošní DIYX CSTL JAM z pohledu Horsefeathers týmu?!

Dva týdny zpět se v rakouském Seefeldu odehrála snowboardová akce roku! A jak už tomu posledních pár let je, tak to opět byl snowboardový skvost z dílny Ethana Morgana a Method Magu s názvem DIYX aneb Do It Yourself Extreme! Partnerem akce byla i česká firma Horsefeathers, která nám poskytla tento skvělý report i řadu fotek od Prouziče a Zbynala, tak to checkuj!!!