V Alpách by v následujících dnech mohlo nasněžit místy až 1 metr sněhu!

Je to týden a půl zpět, co do Alpských krajin dorazila první sněhová vánice a do vyšších nadmořských výšek přinesla desítky centimetrů sněhové pokrývky. Aby toho nebylo málo, tak už teď se můžeme těšit na další pořádný nákyd, který by měl začít během nedělního večera a přetrvat pravděpodobně až do úterý!

Zdroj: WePowder

Milovníci hlubokých radovánek v bílé peřině radujte se!!! Tohle totiž bude pravdpodobně základní sněhová vrstva pro letošní sezónu. Zatímco během prvního pořádného sněžení v minulém týdnu se radovaly převážně oblasti nad 2000 m. n m., tak tentokrát by sněžit mělo ve výškách od 1500 metrů a nejvíce sněhu mohou očekávat oblasti okolo 2000 metrů nad mořem. 

A kolik by toho mělo vlastně nasněžit?

Zdroje se sice předhánějí v optimistických předpovědích a ti největší pozitivisti předpokládají až 1.5 metrů sněhu. Zůstaňme nohama na zemi. Tohle se úplně pravdpodobně nestane. Rozhodně se, ale dočkáme vstvy někde okolo jednoho metru! A to se oplatí!

Kde by mělo sněžit?

Tentokrát nebude až tak velkým hráčem Rakousko, protože silné sněžení zasáhné nejvíce oblast švýcarských a francouzských Alp, kde by právě mělo nasněžit až zmíněný metr. Severovýchodněji v Itálii a Rakousku by mohlo nakydat někde okolo 30 - 50 centimetrů.

Nasedněte do drandítek a pojeďte si dát první prašanové obloučky letošní zimy. Je to sice trošku z ruky, ale rozhodně to bude stát za to! Pokud byste někam vyrazili, tak se nebojte nám poslat vaše fotky!

Rosnička

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Od zítra to ve Snowparku Bukovka roztočí Snowboard Zezula Springs Session 2023

Tři dny nabitý zábavy a ježdění tě od zítra čekají ve Snowparku Bukovka...

Rozhovor s Terkou a Ondrou Bauerem o snowboardingu a rodičovství

Ondra a Terka Bauerovic jsou jedni z nejtvořivějších lidí na české scéně a ještě k tomu dělají ze snowboardingu nejvíce sexy rodičovskou aktivitu pod sluncem. Přišel proto čas je vyzpovídat o tom, jak se změnil jejich snowboardový život s příchodem malého Erika. Mimo jiné došlo na spoustu dalších témat od jejich lifetime snowboardových tripů až po spolupráci s českým shopem Snowboard Zezula.

Report a galerie: Blackcomb.cz Jib Contest proběhl ve ski areálu Severka!

Dva týdny zpět se v beskydském ski areálu Severka sešla partička snowboardistů a lyžařů, aby veřejně projevila svou lásku k našim sportům a východu. Dnes vám z téhle akce servírujeme skvělý report od samotného hlavního pořadatele a srdcaře všech srdcařů Raďulla Vránky, který do akce vložil duši a společně s kámoši připravil jedinou snowboardovou akci letošní zimy na východě republiky!