V Alpách by v následujících dnech mohlo nasněžit místy až 1 metr sněhu!

Je to týden a půl zpět, co do Alpských krajin dorazila první sněhová vánice a do vyšších nadmořských výšek přinesla desítky centimetrů sněhové pokrývky. Aby toho nebylo málo, tak už teď se můžeme těšit na další pořádný nákyd, který by měl začít během nedělního večera a přetrvat pravděpodobně až do úterý!

Zdroj: WePowder

Milovníci hlubokých radovánek v bílé peřině radujte se!!! Tohle totiž bude pravdpodobně základní sněhová vrstva pro letošní sezónu. Zatímco během prvního pořádného sněžení v minulém týdnu se radovaly převážně oblasti nad 2000 m. n m., tak tentokrát by sněžit mělo ve výškách od 1500 metrů a nejvíce sněhu mohou očekávat oblasti okolo 2000 metrů nad mořem. 

A kolik by toho mělo vlastně nasněžit?

Zdroje se sice předhánějí v optimistických předpovědích a ti největší pozitivisti předpokládají až 1.5 metrů sněhu. Zůstaňme nohama na zemi. Tohle se úplně pravdpodobně nestane. Rozhodně se, ale dočkáme vstvy někde okolo jednoho metru! A to se oplatí!

Kde by mělo sněžit?

Tentokrát nebude až tak velkým hráčem Rakousko, protože silné sněžení zasáhné nejvíce oblast švýcarských a francouzských Alp, kde by právě mělo nasněžit až zmíněný metr. Severovýchodněji v Itálii a Rakousku by mohlo nakydat někde okolo 30 - 50 centimetrů.

Nasedněte do drandítek a pojeďte si dát první prašanové obloučky letošní zimy. Je to sice trošku z ruky, ale rozhodně to bude stát za to! Pokud byste někam vyrazili, tak se nebojte nám poslat vaše fotky!

Rosnička

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

11. ročník BCB Summer Jibbing proběhne již 15.-17.července

Tradiční a ojedinělá snowboard a freeski akce BCB Summer Jibbing v Janovičkách u Broumova proběhne třetí víkend v červenci a opět se můžeme těšit na pořádnou shredovačku v doprovodu parádní muziky, sportovních aktivit, doprovodného programu, výtečného jídla a pití. Pojďme se v této pozvánce podívat co nás čeká!

Kuba Hroneš a Láďa Hrstka v podcastu u Tupých hran

Dlouho jsme čekali na chvíli, kdy to přijde. A konečně je to tady. Kluci z Tupých hran vyzvali za “majk“ mladou snowboardovou naději našeho státečku Kubu Hroneše. A o čem si spolu povídali? To už si poslechněte v podcastu níže. V bonusové části se ke Kubovi přidal i Láďa Hrstka, tak podpořte kluky na HeroHero!