V Alpách by v následujících dnech mohlo nasněžit místy až 1 metr sněhu!

Je to týden a půl zpět, co do Alpských krajin dorazila první sněhová vánice a do vyšších nadmořských výšek přinesla desítky centimetrů sněhové pokrývky. Aby toho nebylo málo, tak už teď se můžeme těšit na další pořádný nákyd, který by měl začít během nedělního večera a přetrvat pravděpodobně až do úterý!

Zdroj: WePowder

Milovníci hlubokých radovánek v bílé peřině radujte se!!! Tohle totiž bude pravdpodobně základní sněhová vrstva pro letošní sezónu. Zatímco během prvního pořádného sněžení v minulém týdnu se radovaly převážně oblasti nad 2000 m. n m., tak tentokrát by sněžit mělo ve výškách od 1500 metrů a nejvíce sněhu mohou očekávat oblasti okolo 2000 metrů nad mořem. 

A kolik by toho mělo vlastně nasněžit?

Zdroje se sice předhánějí v optimistických předpovědích a ti největší pozitivisti předpokládají až 1.5 metrů sněhu. Zůstaňme nohama na zemi. Tohle se úplně pravdpodobně nestane. Rozhodně se, ale dočkáme vstvy někde okolo jednoho metru! A to se oplatí!

Kde by mělo sněžit?

Tentokrát nebude až tak velkým hráčem Rakousko, protože silné sněžení zasáhné nejvíce oblast švýcarských a francouzských Alp, kde by právě mělo nasněžit až zmíněný metr. Severovýchodněji v Itálii a Rakousku by mohlo nakydat někde okolo 30 - 50 centimetrů.

Nasedněte do drandítek a pojeďte si dát první prašanové obloučky letošní zimy. Je to sice trošku z ruky, ale rozhodně to bude stát za to! Pokud byste někam vyrazili, tak se nebojte nám poslat vaše fotky!

Rosnička

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Opening parku na zahradě Wény Kutila proběhne již tento víkend

Wéna pilně kutil až si vykutil poctivý snowpark na své zahradě. Prý přišel čas otevřít brány pro veřejnost a pozvat riders, který se nebojí poprat se s velmi rychlým setupem. Opening je dvoudenní, takže si udělej čas a vyraž k Wénovi poshredit na zahradu a navíc v tomto článečku dostaneš všechny důležitý informace. Takže čti pozorně!

Testovačka “Test The Best“ by Snowboard Zezula již tento víkend!

Již tento víkend se na Červenohorském sedle v Hrubém Jeseníku rozběhne pořádná testovačka snowboardového a freeski gearu pod taktovkou Snowboard Zezula. Součástí bude i lavinový kurz za krásný peníz, tak neváhej a vyraz se tam podívat! Podmínky budou v topu, sluníčko a krásná zima!

Halldor Helgason představuje světu jeho “KOZY“!

Halldor Helgason nám představuje jeho KOZY. Mohlo by se zdát, že vám věšíme bulíky na nos, ale to bychom si vážně nedovolili. Halldor má prostě smysl pro humor i v češtině. Pojďte se mrknout, jak to doopravdy je!