Report z prvních letošních závodů MasterCraft Wakesurf Tour- Stoke Wars

První letošní závody MasterCraft Wakesurf Tour byly longboardové Stoke Wars a proběhly o víkendu. Název vypůjčený z videa od Surfer Magu, zbraně aspoň 6 stop, jedna fina minimálně 6“, 16 válečníků, startovací pole genderově vyvážené. Naprosto ideální počet účastníků na rozdělení do čtyř lodí, kde jezdci během návratu z jízd na molo vyberou dva nejlepší a vyšlou je bojovat do semifinále. Tam se situace víceméně opakuje a na finálovou bitvu zbyde jedna elitní loď. Hlavní cena: fejm a bedna mrkví.

Zítra (24.-25.7.) se jede zastávka MasterCraft Wakesurf Tour na Rozkoši!!

info zde:

O Rozkoši (s velkým R) jako novém wakesurfovém spotu jsme psali loni tady. Z Prahy je to co by dvakrát kamenem dohodil a zbytek došel. Je tu kemp, toiky a autobus Booze & Food, takže všechny základní potřeby pokryty. Kromě toho letos přišla i změna flotily a starší žlutou X-45 nahradila fungl nová modrá NXT24. Jenže Stoke Wars se jely za starou dobrou X-30, kde už máme vlnu solidně vyladěnou.
Já si svojí jízdu nechal naordinovat hned v první lodi se Smíčou, Danem Vyšohlídem a Solomem, takže jsem si to užil a zbytek času se mohl soustředit na focení. Postupující byl jasně Dan. Došel si pro to všema deseti prstama až na špičku svýho 10’ Waterloo. Druhou kartu do semifinále dostal Solom za shove-it na minimalibu. A pak se jezdilo a jezdilo a jezdilo. Na lodi se střídaly holky, kluci, psi, přítelkyně, babičky…
Každá jízda vlastně byla překvapení v pozitivním slova smyslu. To největší asi byla desetiletá Florentýna, která podle našich zaručeně neověřených informací začala jezdit letos na kempu tady na Rozkoši a která totálně ovládla celou soutěž. Vítězství jsme nakonec museli trochu odargumentovat věkem, předvedeným progresem a nesporným talentem, ale Florentýna si letos odvezla tu největší bednu mrkví a zapsala se všem do srdíček a samozřejmě na výsledkovku před Dana s Karlem Křenkem. Ty dva byste už mohli znát buď z předchozích závodů Wakesurf Tour nebo z King of Surf na Nákle.
Druhé překvapení bylo i přes nejistou předpověd naprosto parádní počasí. Ve chvíli, kdy všude jinde pršelo, se nad Rozkoší vytvořilo oko a z nebe nespadla ani kapka i když v dálce bylo slyšet hřmění. Tak to je věc, za kterou moc děkujeme.
Podle toho, co jsem slyšel, tak i na břehu sledovalo závody dost lidí z přenosu na obrazovce. Další část, kde úplně nemůžu sloužit popisem, je večerní party, protože jsem pomalu vyrazil zpátky na Prahu. A víc toho nevím, protože jsem tentokrát jako fotograf většinu času koukal do hledáčku. O to víc by se tady u článku mohlo objevit fotek. Takže se těšíme příště. Znamená to tenhle víkend (jestli článek stihneme vydat) opět na Rozkoši s kratším prknem, protože se pojede Surf & Skim. Čau!

Autor článku: Jan Bártovský 

Láká vás další aktuální čtení o letošní MasterCraft Wakesurf Tour? Klikejte zde pro rozhovor s Janem Badurou aka DJ Bodymovin; a nebo zde pro rozhovor s Honzou Bártovským!

Galerie fotek z eventu:

Další zajímavé články