S Janem Badurou aka DJBodymovin o letošním MasterCraft Wakesurf Festu

Letos je naše česká Wakesurf Tour zcuknuta do jednoho našlapanýho eventu! Ten nese název Wakesurf Fest a proběhne 19. a 20. srpna 2022. Tyhle dny si okamžitě vybookujte v kalendáři, protože neúčast vás bude navždy mrzet. Čeká nás víkend plný vrcholného wakesurfového umění, neboť se na Rozkoši za lodí utká česká wakesurf elita! K tomu bude doprovodný program, za který by se nestyděl ani Woodstock. O eventu se s námi rozmluvil organizátor a DJ par excelance Jan Badura aka Bodymovin. Přečtěte si, co si pro nás letos česká wakesurfová rodina přichystala.

Ahoj Bady, co jste si pro nás letos připravili? Jaké zastávky a události nás v letošní tour čekají?

Letos se koncept mění celkem zásadně. Místo třídílné tour se pojede jeden mega fest na Rozkoši a o to víc bude nabušenej. Změnilo se logo a přibrali jsme do produkčního týmu partu Dirty Family z Jihlavy.

V čem bude tour jiná, v čem bude stejná? Čekají nás nějaké žhavé novinky?

Mimo změny konceptu se mění i způsob hodnocení závodníků. Letos poprvé pojedeme bez rozhodčích a contest jízdy ohodnotí sami jezdci v lodi. Pokud se neshodnou, tak konečné rozhodovací právo má řidič lodi. Chceme tak zabránit neshodám, zajistit hladký průběh a zážitky všech na 100%.  Navíc nebude sportovní část festu zaměřená jen na wakesurf, ale na všechny příznivce vodních sportů. Plánujeme výstavu lodí od Mastercraftu, wakeboardový equip od Liquid Force, wakeboardová a wakesurfová exhibice, možnost zapůjčení závodního skůtru nebo vyzkoušení Lib Tech wakesurfové desky.

 Jakou očekáváš účast? Jak závodnickou tak fanouškovskou?

Závodnickou účast očekávám jako tradičně full, to znamená, že obsadíme všechny lodě a budeme rádi, že se na ně vejde řidič :D Co se týká fanoušků, to nechávám otevřené. Naše akce navštěvuje hodně lidí a my jsme připraveni na všechno, a to i na déšť.

Kam se český wake surfaři za rok posunuli? Jaký triky a pekla za lodí předvedou?

Posunul se díky partě z Wolves family, kteří mají na svém kontě několik trofejí z nejvyšší soutěže Wakesurf World Championship a to 2x Zlatou World Championku - Master Skim Women 2020 a 2021 a jednoho bramborového Master Skim Mena na 4. místě Wakesurf World Championship 2021. Pořádají wakesurf eventy, kde se dělí o nové triky, rady, koučování, strategie závodů a prostě všechno, co k tomu patří.

Mění se nějakým způsobem formát závodu a hodnocení jízdy?

Ano, celkem zásadně! Jak už jsem zmiňoval na začátku největší rozdíl je v hodnocení závodníků, kteří se teď budou hodnotit navzájem.

Jaký nás čeká doprovodný program? 

Letos vás čeká mimo závodů wakesuf a skim spousta doprovodných akcí - pádlování na surfu na čas, celodenní contest na balanceboardu, balanční běh přes paddleboardy. Ráno budou probíhat surfové rozcvičky s aktuálním mistrem Jakubem Michnou, po celý den bude možnost nakoupit a pobavit se ve stáncích našich partnerů jako je furtplnej, nandej, surfr a další. Specialitkou doprovodného programu je mobilní tattoo studio Dirty Family, které už loni bylo neustále v obležení. A třešinkou je samozřejmě hudební vystoupení a neskutečná show, kde vystoupí Maniak a DJ Wich, Pio Squad, spousta skvělých DJs nebo BeatBoxer Tiny Beat. Všechno i díky našim skvělým sponzorům!

Máš osobní favority na výhru? Kdo za rok udělal největši progres?

Můj favorit je jasnej, je to Daniel Vyšohlíd, kterej každej rok přeskočí laťku, kterou nastavím. Naposledy volali z NASA, že viděli neidentifikovatelnej předmět, když se Daník pokusil o ollie. A největší progres jsem udělal já, zhubl jsem dvě kila :D

Budeš sám závodit nebo jen usedneš za DJ stolek?

Samozřejmě budu, kostky jsou vrženy, závodit musím :D A na hudební produkci se fanoušci taky můžou těšit, to si ujít nenechám. A nechci opravovat pana moderátora, ale DJ stolek bude letos monstrozní stage od BIG SHOCKU, ze který si sednete na zadek.

Co máme udělat pro to, abychom se na událost dostali? Co máme udělat pro to, abychom si zazávodili?

Stačí přijet! Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na www.ticketspot.cz i na místě. Na závody je možné se přihlásit na emailu, ale stačí i na místě osobně

Na co se nejvíc těšíš ty osobně??

Na všechny ty skvělý lidi, který se na týhle akci každej rok sejdou a samozřejmě nejvíc na kamarády a pořadatelskou crew.

Tady máte tlačítka vedoucí na sociální sítě Wakesurf Tour:

Moc děkujeme za tvoje odpovědi! Uvidíme se za lodí!

z digitální modelíny uhnětl

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články