Surf Film Festival míří aj do Brna

Šňůra festivalů surf filmů se přesouvá na Moravu, kde již tento pátek proběhne druhý ročník Brno Surf Film Festivalu. Během dvou dnů se v kině Art představí rekordních 15 zahraničních snímků včetně zástupců lokální tvorby. Festival odstartuje český dokument No Wave Back, na který navazuje přednáška Martina Smékala o jeho novém projektu z Islandu. Na to všechno a ještě mnohem víc se můžete těšit 1. a 2. 11., Brno Surf Film Festival Vol. II!

Pátá zastávka letošní úspěšné festivalové šňůry surfových filmů pokračuje v Brně, kde se festival konal již minulý rok. Letos se však lokalita přesunula z Galerie TIC do rekonstruovaného Kina Art. Dále se změnil i počet uvedených filmů. Z loňských 8 filmů se letos počet vyšplhal na rekordních 15 surfových filmů, tedy stejný počet, jako na prské zastávce. Vstupenky na festival je možné koupit v předprodeji na stránkách Kina Art.

Stejně jako minulý rok proběhne festival ve dvou dnech v odpoledních a večerních hodinách. Kromě patnácti různých filmů se diváci mohou těšit také na představení traileru k připravovenému českému surf filmu Between Fjords, který proběhne společně s přednáškou od tvůrce filmu Martina Smékala poté co se promítne dokument No Wave Back (který Martin též režíroval) . Na přednášku, promítání a trailer k filmu není potřeba platit vstup.

Kromě toho se v sobotu po posledním filmu můžete těšit na festivalovou afterparty v Kině Art, během které bude vyhlášen nejoblíbenější film. Během afterparty se můžete také těšit na soutěže o hodnotné ceny od hlavního partnera festivalu  SURFR

A teď se přesuneme k tomu, co vás asi zajímá nejvíce - filmy.

HARMONOGRAM FESTIVALU

Pátek (1. 11. 2019)


18:00        Big Wata (80´)                                                  Sál A  Vstupenky 
18:15        Paradigm lost (60´)                                         Sál B  Vstupenky
19:30        Momentum Generation (105´)                    Sál A  Vstupenky
19:45        Satori (55´)                                                        Sál B  Vstupenky
21:30        Priboi (80´)                                                        Sál A  Vstupenky
21.45        UK Surf Comedy: The Outrider,                   Sál B  Vstupenky
Van Life, Freezing, The Shaper (70´)

Sobota (2. 11. 2019)


17:00        No Wave Back +
                  premiéra traileru Between Fjords (60´)    Sál A  Vstupenky
17:00        Big Wata (80´)                                                    Sál B  Vstupenky
18:30        Kde poušť potkává oceán (45´) +                 Sál A  Vstupenky
                  diskuze (25´)  
18:45        Vague a L’ame (50´)                                         Sál B  Vstupenky
20:05        Transcending waves (75´)                              Sál A  Vstupenky
19:55        Priboi (80´)                                                         Sál B  Vstupenky
21:30        Vague a L’ame (50´)                                         Sál A  Vstupenky
21:35        SurfArtFilm: EOS (25´),                                    Sál B  Vstupenky
                  Beyond the Noise (35´)   
-Afterparty v Café ART-

Popis filmů, které jsou největšími hity letošního festivalu, jako Momentum Generation, Priboi, Vague a L´ame nebo Big Wata můžete najít v příspěvcích na facebookové události nebo v pozvánce na Prague Surf Film Festival. 

Mezi filmy české produkce se kromě připravovaného Between Fjords objeví film Kde poušť potkává oceán a No Wave Back. Oba filmy byly velice úspěšné u nás i v zahraniční. 

Osobně pak doporučujeme následující filmy, o kterých se tolik nemluví. ale rozhodně stojí za to. Například Transcending waves, sekce Surf Art Films, Satori a nebo Paradigm lost.

Transcending waves je příběh o dvou bratrech z Argentiny, kteří podnikají 50ti denní expedici na Falklandské ostrovy. Po válce byly tyto ostrovy velmi choulostivým tématem, proto se bratři rozhodli prostřednictvím tohoto projektu podporovat mírové vztahy mezi obyvateli ostrovů a Argentiny. Nádhernou, přesto drsnou přírodu, falklandskou kulturu a příběhy bratrů Gauchos del mar můžete vidět na festivale v sobotu ve 20:05.

Součástí letošního festivalu v Brně je nová sekce s názvem Surf art filmy. Jsou to krátké snímky, které zachycují surfování a oceán netradičním - artovým - pohledem. EOS a Beyond the Noise budou posledními filmy druhého dne, čímž uzavřou celý festival. 

Dalším filmem, na který se můžete těšit v pátek v 19:45, je snímek Satori. Japonský výraz Satori v překladu znamená okamžik, kdy naplno prožíváte realitu. Tenhle pocit spojuje partičku surfařů, která se vytvořila okolo masivní vlny na big wave spotu Dungeons v Jihoafrické republice. Satori si po právu odnesl ocenění za nejlepší film z několika zahraničních festivalů.

Paradigm lost je film celý natočený v HD kvalitě, který si zamilují fanoušci nejen surfování, ale také stand-up paddleboarding, kitesurfingu, bodyboardingu nebo windsurfingu. Tento multi sportovní extrémní film můžete na festivalu zhlédnout v pátek v 18:15.

Pokud nestihnete festival v Brně, budete mít možnost navštívit ještě poslední zastávku festivalové tour - v Ostravě, 8.11.2019. 

Čekuj podrobnější informace na facebookové události, pozvi kámoše a nenech si fesťák ujít. 
Budeme se na tebe těšit!

Hlavní partner festivalu:
SURFR
Partneři festivalu:
Corona
 

Alžběta Halušková
Další články autora

Další zajímavé články

Legenda zvaná Finbreaker - Riversurfový závod 2.0

Prknoskluzové lokální i nelokální, surfařské podskupiny oceánské i říční, zkušení i začínající. Nespočet sympatických osobností spojí své surfy v boji proti vltavskému Bossovi. Bažiňák FINBREAKER prošel od loňska značnou evolucí, nabrousil zuby a bude na co koukat. To ano..