Jonas Boesigr a Kokomo Murase zazářili na FIS Světovém poháru v Churu

V sobotu se ve švýcarském malebném městečku, ležícím v obklopení těch nejlepších resortů Laax, Davos či Arosa, roztočil kolotoč letošní sezóny světových pohárů FIS.

Na startu samozřejmě byla k vidění velká jména světového snowboardingu jako Mark McMorris, Anna Gasser, Rene Rinnekangas, Marcus Kleveland, Murase Kokomo,  Justus Henkes, Stale Sandbech, Enni Rukajarvi, Klaudia Medlova, ale mezi těmito jmény se objevila i Šárka Pančochová a Kuba Hroneš! Spíše než závod to byl pro diváky hlavně fesťák spojený s kvalitní živou hudbou a dlouhýma čekačkama na čůrando a párky. V sobotu totiž event navštívilo solidních 17 tisíc diváků, což je teda za nás pořádný ranec.

Celou akci pro nás na místě dokumentoval fotograf Petr Večera aka chillipictures a dodal většinu fotek do dnešního článku. Velké díky!

Ve hře je toho letos fakt hodně, jelikož závěrem letošní sezóny nebude nic jiného než pro mnoho sportovců ten největší event, samotné a veliké Olympijské hry! Na startu to teda letošní sezónu bude asi velké nervové „vřídlo“, protože kdo by se nechtěl podívat do oblíbené země našeho pana prezidenta a zažít u toho jedinečnou atmosféru pěti kruhů. Jezdci teda do závodu vletěli po hlavě a snažili se z něj vytřískat, co to jen šlo. Včetně našeho Kuby Hroneše, který si na 4 metrovém kickeru z oceli vyzkoušel i jeho poslední cirkusový prvek Cab Double 1440. Bohužel si ho jen párkrát vyzkoušel a finále už musel pozorovat z bezpečné dáli a s 36. místem v kapse. Štěstěna do karet nepřála ani Šárce, která ze závodu odsnowboardovala na 26. pozici. No nic, příště to už určitě výjde!

Foto: Petr Večera

Z kvalifikace postupovalo v mužské části závodu pouhých 10 vyvolených, kteří se v noční finálové části drtivé porážky snažili vytáhnout to své eso z rukávu a získat, co největší počet FIS bodů. Místní atmoška nejvíce hrála do karet švýcarskému riderovi Jonasovi Boesigerovi, který si za podpory místního zuřícího davu vyskákal 1. místo! Druhou stříbrnou pozici bral smíšek Rene Rinnekangas a na třetí bronzové příčce skončil švédský poslední dobou spíše chalupář a hodinový manžel Sven Thorgren.

 1. Jonas Boesigr
 2. Rene Rinnekangas
 3. Sven Thorgen
 4. Brock Crouch
 5. Mark McMorris
 6. Leon Vockensperger
 7. Hiroaki Kunitake
 8. Niklas Mattsson
 9. Kalle Jarvilehto
 10. Moritz Boll

Foto: Christian Stadler

Foto: Petr Večera

Mezi ženami si na nejlepší umístění šáhla Japonka Kokomo Murase a brala její první zlato na světovém poháru v životě. Samozřejmě na bedně nemohla chybět ani loňská celková vítězka série světových pohárů Anna Gasser a do třetice všeho dobrého sestavu doplnila Jasmine Baird z kanady.

 1. Murase Kokomo
 2. Anna Gasser
 3. Jasmine Baird
 4. Brooke Voigt
 5. Enni Rukajarvi
 6. Annika Morgan
 7. Reira Iwabuchi
 8. Ge Rong

Foto: Christian Stadler

Foto: Petr Večera

To by bylo vše z prvního Světového poháru letošní sezóny a na ten další si musíme počkat až do 4. prosince, kdy proběhne opět Big Air. Tentokrát se, ale přesuneme do USA přesněji do městečka Steamboat ve státě Colorado.

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Pája Turková jako další snowboardový host v podcastu u Tupých hran

Podcásteři Šimon Bartík a Tomáš Kroczek si do svého nového dílu pozvali instruktorku snowboardingu Páju Turkovou. Povídání probíhalo okolo instruktorování, cestování a hlavně snowboardování či wakeboardování. Chceš se stát instruktorem a nevíš jak na to nebo tě jen zajímá instruktorskej život? Pojď si poslechnout tento parádní díl Tupých hran!

Letní dvojrozhovor se Snowboardel jezdci - Michal Štrunc a Štěpán Pruša

Michal Štrunc a Štěpán Pruša se spolu na jaře potkali v Absolutparku a společně zajezdili a natočili povedený edit, který nedávno vyšel. Při té příležitosti jsme kluky vyzvali k rozhovoru a zeptali se jich na pár otázek k videu, k ježdění v AP a plánům na následující sezónu. Pojď si to dát!

Roura a sníh již 13.8. 2022 na akci MajDay JIB SESSION!!!

Zkraťte si čekání na první sníh a dorazte si pořádně zashredit na poctivém sněhu ze staďáku! Již v sobotu 13.08. 2022 se na východě naší republiky odehraje velkolepá akce pod taktovkou MajDay a partičky EAST crew. Na místě bude ready staré dobré PVCčko, sníh a kvalitní zábava. Vidíme se tam!