Jonas Boesigr a Kokomo Murase zazářili na FIS Světovém poháru v Churu

V sobotu se ve švýcarském malebném městečku, ležícím v obklopení těch nejlepších resortů Laax, Davos či Arosa, roztočil kolotoč letošní sezóny světových pohárů FIS.

Na startu samozřejmě byla k vidění velká jména světového snowboardingu jako Mark McMorris, Anna Gasser, Rene Rinnekangas, Marcus Kleveland, Murase Kokomo,  Justus Henkes, Stale Sandbech, Enni Rukajarvi, Klaudia Medlova, ale mezi těmito jmény se objevila i Šárka Pančochová a Kuba Hroneš! Spíše než závod to byl pro diváky hlavně fesťák spojený s kvalitní živou hudbou a dlouhýma čekačkama na čůrando a párky. V sobotu totiž event navštívilo solidních 17 tisíc diváků, což je teda za nás pořádný ranec.

Celou akci pro nás na místě dokumentoval fotograf Petr Večera aka chillipictures a dodal většinu fotek do dnešního článku. Velké díky!

Ve hře je toho letos fakt hodně, jelikož závěrem letošní sezóny nebude nic jiného než pro mnoho sportovců ten největší event, samotné a veliké Olympijské hry! Na startu to teda letošní sezónu bude asi velké nervové „vřídlo“, protože kdo by se nechtěl podívat do oblíbené země našeho pana prezidenta a zažít u toho jedinečnou atmosféru pěti kruhů. Jezdci teda do závodu vletěli po hlavě a snažili se z něj vytřískat, co to jen šlo. Včetně našeho Kuby Hroneše, který si na 4 metrovém kickeru z oceli vyzkoušel i jeho poslední cirkusový prvek Cab Double 1440. Bohužel si ho jen párkrát vyzkoušel a finále už musel pozorovat z bezpečné dáli a s 36. místem v kapse. Štěstěna do karet nepřála ani Šárce, která ze závodu odsnowboardovala na 26. pozici. No nic, příště to už určitě výjde!

Foto: Petr Večera

Z kvalifikace postupovalo v mužské části závodu pouhých 10 vyvolených, kteří se v noční finálové části drtivé porážky snažili vytáhnout to své eso z rukávu a získat, co největší počet FIS bodů. Místní atmoška nejvíce hrála do karet švýcarskému riderovi Jonasovi Boesigerovi, který si za podpory místního zuřícího davu vyskákal 1. místo! Druhou stříbrnou pozici bral smíšek Rene Rinnekangas a na třetí bronzové příčce skončil švédský poslední dobou spíše chalupář a hodinový manžel Sven Thorgren.

 1. Jonas Boesigr
 2. Rene Rinnekangas
 3. Sven Thorgen
 4. Brock Crouch
 5. Mark McMorris
 6. Leon Vockensperger
 7. Hiroaki Kunitake
 8. Niklas Mattsson
 9. Kalle Jarvilehto
 10. Moritz Boll

Foto: Christian Stadler

Foto: Petr Večera

Mezi ženami si na nejlepší umístění šáhla Japonka Kokomo Murase a brala její první zlato na světovém poháru v životě. Samozřejmě na bedně nemohla chybět ani loňská celková vítězka série světových pohárů Anna Gasser a do třetice všeho dobrého sestavu doplnila Jasmine Baird z kanady.

 1. Murase Kokomo
 2. Anna Gasser
 3. Jasmine Baird
 4. Brooke Voigt
 5. Enni Rukajarvi
 6. Annika Morgan
 7. Reira Iwabuchi
 8. Ge Rong

Foto: Christian Stadler

Foto: Petr Večera

To by bylo vše z prvního Světového poháru letošní sezóny a na ten další si musíme počkat až do 4. prosince, kdy proběhne opět Big Air. Tentokrát se, ale přesuneme do USA přesněji do městečka Steamboat ve státě Colorado.

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Zapojte se do instagramové soutěže Burton Trick Czech!

Zapojte se do instagramové soutěže od Burton.cz a vyhrajte si za své triky stylový cestovní Riders bag na vaše příští horské dobrodružství! Pravidla jsou jednoduché, tak neváhejte a střelte na svůj instagramový profil nějaký ten trik ještě dnes.

Report a galerie: DIYX Street Jam objektivem Prouziče!

Snowboardový svět se opět na tři dny totálně zbláznil a to jen díky Ethanovi Morganovi, který si letos opět pro komunitu připravil DIYX STRT JAM aneb Do-It-Yourself-Extreme. Tahle šílenost plná ortodoxního snowboardingu, pouličního ježdění a neskutečné atmosféry připomínající párty jako ze samotného pekla i letos zasytila sociální sítě a Innsbruck neskutečnou dávkou snowboardové psychózy. My vám dnes ve spolupráci s Prouzičem a Horsefeathers přinášíme report z téhle akce doplněný o neskutečné fotky!

Rusty Toothbrush crew představuje svůj letošní film Fake Teeth Real Friends

Servírujeme vám letošní filmek od “kartáčků” Fake Teeth Real Friends, který se z velké části natáčel v čechách v podhůří Jizerských hor a který mimo jiné vyhrál ocenění na festivalu iF3 za “nejlepší krátký film” a “nejlepší střih”. Popravdě není se čemu divit, tento letošní počin od Rusty Toothburh crew se opravdu povedl. Přesvědčte se sami!