Červenec 2016

Ano, i v sedmém měsíci roku 2016 se dělo plno zajímavých věcí okolo snowboardingu, a proto je tu červencové FReview. Na články byl tento měsíc sice slabší, ale zpráv a videí jsme vám v rámci našich Bleskovek přinesli opět hodně, bylo jich přesně 111. Nebudou chybět ani snowboardové novinky, které se do našeho obsahu nevešly. Červenec nám přinesl toto.

ČLÁNKY

Dlouho očekávaná nová kolekce Freeride.cz oblečení je konečně tady a my vám přinesli jak nově naplněný ESHOP, tak především představení letní kolekce. Pokud tedy ve vašem šatníku chybí mikina, triko, tílko nebo čepice, stačí kouknout, co jsme si pro vás toto léto připravili. Koupí podpoříte svůj oblíbený magazín. Děkujeme!

Ondra BauerTerka Čermáková (OBA Creators) minulý rok navštívili norský ledovec Folgegonna. Materiál zapadl do hlubin šuplíku a Ondra tyhle parádní fotky vytáhl až toto léto. Rozhodně si je nenechte ujít, protože to být úžasný výlet. Více najdete v tomto článku.

Léto je na snowboardový materiál opravdu podstatně volnější než v zimních měsících. Proto jsme zabrousili do minulosti a dali dokupy deset nejoblíbenějších videí loňského léta. Co jste v letě 2015 sledovali nejvíce? V jednom přehledu to najdete tady.

Oblíbená celosvětová soutěž GoPro Line of the Winter i tento rok přilákala velké množství jezdců, a to jak těch snowboardových tak těch na lyžích. Nejzajímavější snowboardové kousky z letošního ročníku jsme sestavili do jednoho přehledu. Klikni na tento odkaz a zkoukni tyhle parádní edity. 

NEWS

Červencový soupis novinek začneme česko-​slovenskou scénou, která opět dodala pár zajímavých kousků. Zoltán Strcuľa strávil část léta v Superparku na Dachsteinu, tady je jeho parádní edit. Své edity natočili i pánové Michal ŠtruncLukáš Droppa. Dušan Kříž se stal novou posilou značky akčních kamer Sencor a tohle je jeho welcome edit. Michal Bíša si to stejně jako Zoltán střihnul na Dachsteinu. Video, které si dáme i v rámci tohoto článku nám poslal Honza Kaňůrek. Podíváme se s ním do jeho zimního působiště, do švýcarského Laaxu.

Další část přehledu červencových událostí budeme věnovat teaserům k novým snowboardovým filmům. Moc se jich neukázalo, což pro nás bylo docela překvapení, protože v předchozích letech se jich i v létě ukazuje podstatně více. East to West Films má venku upoutávku pro svůj film Great Obsession, Labyrinth crew vyslala do světa teaser k filmu Hexagram a ze středozápadu USA k nám dorazil kousek The Struggle.

Horsefeathers crew zprodukovala i letošní ročník jejich výjimečné akce Sick of Trash. O co jde, se dozvíte tady. Rozhodně nebuďte limitováni dobou trvání této akce a svému okolí ulevujte od odpadků celoročně. 

Freeride World Tour má venku data konání jednotlivých kol ročníku 2017. 

Značka Burton Snowboards vyslala do světa svou novou kempingovou kolekci. Pro lidi působící na letních kempech nebo naopak v divokých horských podmínkách, vytvořila produkty jako stany, spacáky nebo další kempingové potřeby. Více se dozvíte například zde.

K létu už neodmyslitelně patří i Snowflex centra a kryté haly. Například jsme vás seznámili s aktuálním setupem Snow Parku Bispingen, mají tam toho opravdu hodně. Právě z prostředí letních center jsme si dali třeba tyto edity – Ryan Paul v editu Snowflexin nebo hodně sledovaný edit Jamieho Nichollse. Ten se do své domovské haly Hemel vydal namaskovaný za 73letého staříka. Jak to dopadlo, se podívejte v následujícím videu.

S Olliepop Films jsme se vrátili do loňské australské zimy, kdy kluci natáčeli v Thredbo resortu a tohle je edit s nejlepšími záběry. Pár dnů na to jsme si dali první letošní epizodu Thredisodes.

Z Austrálie jsme si dali i první díl letošní série Bury Peri od Boardworld crew.

Všechny nás dostal Kael Hill, který ve svém editu natočil zdolání macatého triple kinku. Jen ten sníh mu tam nějak chyběl. 

Máme radost z návratu značky Sessions do snowboardového businessu. Sice to nebude lehké, ale legendy by tady měly být. Více najdete například na tomto odkazu nebo na webu www.sessionsmfg.com.

V Pekingu proběhla akce Summer Rail Jam 2016. Jednalo se o oslavu vítězství při výběru místa pro Zimní olympijské hry 2022. Tento výběr proběhl přesně před rokem a Čínani to oslavili podle svého. Video dorazilo až v novém měsíci, ale klidně si ho dejte zde.

Letní akce jako High Cascade Snowboard Camp nebo Camp of Champions jsou v plném proudu. Ledovce jsou v obležení, a to jak v USA, Kanadě, tak i v Evropě. Takhle to vypadalo při Session 3 na Mt. Hood, takhle při druhém týdnu ve Whistleru, Britská parta si to takhle užila v Les Deux Alpes v rámci své letní série Last Off The Hill. Video, které uzavře tento odstavec, je pak z již tradiční akce Drink Water Rat Race.

Je to již pět let, co snowboardový svět opustil Aaron Robinson. I my jsme si připomněli tohoto úžasného jezdce, který i přes své mládí, ovlivnil plno lidí jak po jezdecké stránce tak po té životní.

Do oblíbeného resortu mnoha snowboardistů, do kanadského Whistleru jsme se podívali i díky editu značky YES Snowboards. Její team se tady potkal na meetingu a společně si hodně luxusně zajezdili. 

Dala o sobě vědět i parta Green Bandits Productions (GBP), tady je jejich 33. díl Soup Kitchen.

Novinky proběhly i ve světě dronů. Na trhu se objevila tahle mašinka od norské značky Staaker. Více zde.

Když to někomu nejde a nejlépe když to dostatečně bolí a vypadá nebezpečně, to je pak nejsledovanější příspěvek vůbec… :(… Už to tak je. Kompilace slam záběrů od Eero Ettaly byl přesně ten případ. 

Dlouho se nám neozval Deadlung se svým projektem Lungie Land, tady je další pokračování. Dali jsme si i šestý díl Copper Chronicles. Mezi season edity vyčníval především Clemens Millauertímhle parkovým kouskem. Hodně nás pobavil edit od francouzských Rusty Tootbrush a jejich snowboardovým rugby. 

Právě probíhající Letní olympijské hry vyvolali nemalou debatu o ruském dopingu. Zde najdete podrobnější rozebrání toho, jak do celé kauzy zasáhli ruští snowboardisté. Podle tabulky na tom jsou se stolními tenisty "nejlépe".

Takhle to pak vypadá, když je v korytě rampy v Aspenu ještě trochu sněhu i na jaře a KnucleDraggers crew si na něm zajezdí. 

Blahopřání letí k Jamie Anderson i od nás. Jamie získala ocenění za nejlepší ženskou sportovkyni v akčních sportech. Více najdete zde.

Poslední zprávička tohoto přehledu pak patří resortu Zermatt, který nabízí během léta volné denní permice. Co je k tomu potřeba udělat? Klik a tady se to dozvíš.

Na závěr si dáme ještě dvě videa, která se nám v červenci hodně líbila a vám evidentně podle spuštění na našem facebookovém profilu také. Začneme Mountain Dew SuperSnake runem…

... a dnešní přehled ukončíme editem v podání Tima Humphreyse, který se pustil do chytání Pokemonů. 

Další zajímavé články

Akce Horsefeathers Sneak The Tweak otevřela snowpark na Mölltalu!

Nový snowpark na rakouském ledovci Mölltaler Gletscher slavnostně otevřela akce Horsefeathers Sneak the Tweak!