Top výstupy za duben

Jak duben, tak i konec sezóny je za námi, i když mnozí z vás ještě jezdí. Tak během tohoto měsíce vyšlo poměrně dost zajímavého obsahu a přijde nám škoda, aby upadl do zapomnění našeho archivu. A tak ještě možná naposledy vytáhneme ty TOP články, výstupy a události, které na našem webu za minulý měsíc vyšly.

Rozhovory

Štěpán Rokos

Na začátku měsíce vyšel rozhovor s tímto jibberem. Štěpán celou zimu aktivně jezdil streety a sociální sítě zasypával obsahem. Popovídali jsme si o tom, co ho baví jezdit na streetech, bavili jsme se o cestách do Kalifornie nebo o jeho sponzorech. Tento rozhovor je klasický interview mapující českou scénu, plného dobrého obsahu. Rozhodně doporučujeme!

Marie Bohůnková o sbx týmu Snow Rockets

Méně rotací, zato 100x víc dřepů! V rozhovoru s Majdou byla řeč (nejen) o snowboardcross týmu Snow Rockets, který u nás úspěšně pusobí již šestým rokem. S týmem, který vedou s bráchou Petrem Bohůnkem, jsou největší základnou pro závoďáky všeho věku a sbírají skvělá umístění u nás i ve světě. Jak vypadá jejich celoroční příprava? Největší úspěchy? Spolupráce s reprezentací? Jak můžu taky začít? To vše v úsměvné formě najdeš v odkazu.

Dušan Kříž

První díl rozhovoru s Dušanem je kapku delšího formátu. Ještě aby ne, když jsme s ním do hloubky probrali jeho novou identitu mentálního kouče. Zajímalo nás spoustu otázek ohledně této nové profese. Co to je, komu to pomáhá, jaké jsou přínosy, kde v tom on vidí cestu... Rozhovor doplňují krásné profesionální fotky a samozřejmě i našlápnutý video part z „Power noi“. Pokud českou scénu alespoň trochu sledujete, tak tohle je povinnost si přečíst!

Terka a Ondra Bauerovi u Tupých Hran

Tento rozhovor není sice naší produkce, ale myslíme si, že má rozhodně co nabídnout. Tupý Hrany je podcast, který si založili dva freeskieři a kteří si do svého studia zvou jména jak z lyžařské scény, tak právě i ze snowboardové. No a Terka s Ondrou jsou páreček, který jsou tím co dělají velmi zajímaví a tak se ani nedivíme, že skončili u těchto borců v podcastu. Témat, které během 75 minut řešili, je opravdu hodně a pokud si tuto epizodu pustíte, špatně určitě neuděláte. Spíše naopak. Rozhovor vás vtáhne do děje a na konci vyflusne a budete zas bohatší o pár nových informací z české scény, zajímavých projektech nebo osobním životě Terky a Ondry.

Nostalgický čtvrtek

Martin Černík

V této rubrice cestujeme a odkrýváme příběhy historie a Martin Černík je už legenda naší scény, která má to hlavní ze své závodní kariéry za sebou. Martin se z punkáče, který shredil české kopce vyhrabal až na vrchol světové špičky. V tomto 10. díle „NČ“ se podíváme na Martinovu cestu od úplného začátku, až po splněné cíle v podobě profesionálního sponzoringu, filmování na odlehlých místech naší země, olympiády, vlastních eventů nebo trenérství. Pokud jste aspoň trochu jeho fanoušek, přečtením tohoto dílu neuděláte radost jen nám, ale i sobě a třeba i Martinovi. Takže díky!

Reporty a Eventy

Finále Natural Selection Tour

Kdo aspoň trochu sledoval co dělá špička našeho sportu, tak ví, že se během sezóny odehrávala ojedinělá akce, kterou pořádal Travis Rice. Akce, která nám představila nejlepší jezdce planety a které vysadila na těch nejlepších freeridových spotech. No a celá tahle akce vyvrcholila na tom nejlepším místě co freeriding nabízí. Na Aljašce! Bylo vidět velmi impozantní finále celé tour, které doprovázelo slunečné počasí, skvělá nálada jezdců a parádní follow kamera, kterou řídili piloti dronů. Zkrátka tahle akce nemá na poli světového snowboardingu konkurenci a pokud vám tohle uniklo, přečtěte si report, kde najdete mimo jiné i záznam celého finále!

The Audi Nines

Když už je řeč o těch ojedinělých akcích, tak během dubna se odehrávala další megalomanská akce. Tentokrát ale pro pozvané freestylery. V Crans Montana ve Švýcarsku vznikla v jednom údolíčku obrovská platforma, kterou bylo možné jezdit z obou stran. Vysoké kickery, vyladěný dizajn a nejlepší profíci. Boží fotky a videa. Vše co je pro tuhle akci typické. Během začátku dubna nebylo možné zahlédnout nic jiného než The Audi Nines a ani naší pozornosti tahle akce neunikla. Ještě aby jo, když to nejlepší co světový snowboarding nabízel se odehrávalo právě zde. Pokud chcete polichotit svého snb oku, zavítejte na reporty, které jsme pro vás připravili, protože na akci podobných rozměru si musíme počkat zase až za rok!

Videonovinky

Red bull jezdci vs. Rybářská bouda

S čímkoli přijde Red Bull je kvalitka. Jedna taková nádhera přilétla z Ameriky, když si partička jezdců vzala do parády rybářkou boudu. Navařili si na ní raily, připevnil se naviják a zábava po „redbullovsku“ mohla začít. Klasika která nikdy neomrzí. Těšíme se s čím přijdou příště!

Valentino Guseli vytvořil nový světový rekord

Tento 16.letý australský profík létal v rampě tak vysoko, že se rozhodl rovnou o překonání světového rekordu. To se mu podařilo, když v Laaxu překonal hranici 7,3 metrů nad koping rampy. Překonal tak 11 let starý rekord Shauna Whita. No, abychom řekli pravdu, už bylo na čase. Těšili jsme se, že tento čin někoho dalšího vyhecuje, třeba zrovna Shauna k tomu, aby si rekord vzal zpátky. Kdo ví- třeba jen snowboardový bůh! Tak zas příště, AHOJ!

Děkujeme že nás čtete!

Za Freeride.cz

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Top výstupy za květen

Květen utekl jak voda a někteří z vás během tohoto měsíce využívali posledních sněhových fleků nebo ti štastnější vyrazili otevřít jarní sezónu na ledovce. U nás na Freeridu jsme v květnu nenechali nic náhodě a pilně jsme plodili články a různé výstupy. Mapovali jsme za vás scénu a přinášeli vám salvu skvělého materiálu. Ještě naposledy dáme šanci top výstupům, které tento jarní měsíc vyšly. Tady jsou!

Aleš Tomsa se rozmluvil o svých projektech u Tupých hran

Nový díl Tupých hran je tady a do ještě vyhřátého křesla po Dušanovi usedá další snb rider - Aleš Tomsa!

Nahlédnutí na Mammoth mountain v rámci akce Red Bull Recharged

Internet poslední dobou zaplavila salva videí a fotek z Kalifornie. Konkrétně z Mammoth mountain, kde proběhla akce od Red Bullu jménem Recharged, kterou má na starosti Mark McMorris a Ben Ferguson. A o co jednalo?