Top výstupy za květen

Květen utekl jak voda a někteří z vás během tohoto měsíce využívali posledních sněhových fleků nebo ti štastnější vyrazili otevřít jarní sezónu na ledovce. U nás na Freeridu jsme v květnu nenechali nic náhodě a pilně jsme plodili články a různé výstupy. Mapovali jsme za vás scénu a přinášeli vám salvu skvělého materiálu. Ještě naposledy dáme šanci top výstupům, které tento jarní měsíc vyšly. Tady jsou!

Rozhovory

Filip Znamenáček

Filip přišel se svým nadupaným editem z letošní sezóny, plného streetového ježdění a různých kreativních spotů, které si vyhlížel už pěknou dobu. Letos na to ,díky covidu, přišel čas, jelikož ve Vítkovicích nebylo co shapovat a tak Filip mohl vše zrealizovat. Při té příležitosti jsme se Filipa zeptali na pár otázek a výsledek je více jak parádní!

Klára Janíková

Tento nabitý rozhovor je přehlídkou Klarčiného dosavadního života. Klárka odjela na zkušenou do Finska, kde se plnohodnotně věnuje snowboardingu, nové práci u finské doručovací společnosti a nasávání místních kultur. Klárka povyprávěla jak se na severu žije, něco o místním snowboardingu, podmínkách, ale i o projektech nebo sponzorech. Tento rozhovor by neměl uniknout vaší pozornosti.

Dušan Kříž – rozhovor u Tupých hran

Naše sympatie k podcastu Tupý hrany jsou již dávno známé. Kluky podporujeme sdílením epizod a jsme jedni z nejvěrnějších poslouchačů. Jedním z květnových hostů u Tupých hran byl i Dušan Kříž. Dušan „klasicky“ povyprávěl o své profesionální snb cestě. Kdo Dušana aspoň trochu sleduje, tak pro něj nebude tento rozhovor nic nového, ale na jednu stranu nový delší podcastový formát z světa našeho sportu na scéně chyběl a tak přes hodinu dlouhé povídaní s Dušanem je více jak příjemné. Doporučujeme všema deseti!

Nostalgické čtvrtky

Tenkrát na západě 

Za květen vyšly pouze dva články oblíbené rubriky „Nostalgické čtvrtky“, za to byly velmi hodnotné. Ve dvoudílném seriálu jsme se podívali na historii snowboardingu na západě. Konkrétně do okolí Chebu, kde v 90. letech měl náš sport největší grády. Dokazovala to silná místní scéna okolo frajerů – Jan „Majďák“ Meindlschmid, Jan „Kašpi“ Kašpar a Petr Matoušek, kteří organizovali akce v centru Chebu nebo stavěli snowparky v Krušných horách. Tihle borci povyprávěli zážitky a příběhy v rámci výstavy o historii českého snowboardingu v Retromuzeu v Chebu. Tyto příběhy si můžete vychutnat v těchto dvou dílech „“.

Reporty a eventy

Dámská akce It´s Tits! Na Mt. Hoodu

Tahle známa hora ve státě Oregon hostila akci, která měla jasný cíl. Vybrat peníze pro neziskovou organizaci „BOARDING FOR BREAST CANCER“, která vzdělává mladé lidi a dává důležité informace okolo prevence rakoviny prsu. V tomto výstupu najdete mnoho stylových fotek dámského jezdění, video z akce, ale i pár slov o organizaci.

Videonovinky

Salomon team v Klappen snowpark

Ve veškerých výstupech, které u nás za květen vyšly, jsme se vám snažili přinést vždy něco navíc. To proto, aby to nebylo jen takové – na..tady máte video..koukejte. Ale aby to pro vás mělo i nějakou další přidanou hodnotu, aby jste se dozvěděli něco navíc. To je například i tento výstup o tom, jak Salomon team zajezdil ve švédském Klappenu. Při té příležitosti jsme vám popsali jak to v místním snowparku vypadá a jaké jsou podmínky pro freestylové ježdění. Další povedený post plný fotek, informací a postřehu z instagramu.

Bikeři vs. Snowboardisti

Stejně tak tomu je i v další videonovince. Zde máme parádní projekt od Red Bullu, kdy „RB“ vzal dva bikery a dva shreďáky, kteří si to rozdali v battlu - poslední jízda vs. první jízda sezóny. Každý ve své lajně a každý sport po svém. Parádní akční video z dílny amerického Red Bullu. Tohle vás bude bavit!

Dámský snowboarding ve videu Snowcats

Jedny z nejlepších žen světa se sešly v Sierra-at-Tahoe, aby společně poshredily v rámci jedné session od Monster Energy. Jestli chcete vidět natřískaný ženský snowboarding, tak tohle je něco pro vás!

Yadokari Bowl

Japonci vzali lopatky a za týden vlastnoručně vydlabali obrovský a povedený bowl, ve kterém si posléze dali šílenou session. Ve videu uvidíte japonský snowboarding, jak se sluší a patří, plného tvrdé práce, stylových airů, asijské houževnatosti a kreativity. Trochu té „exotiky“ nikdy neuškodí!

Trailer ke King Snow Mag filmu

Na net unikly záběry, fotky a trailer z právě připravovaného filmu. Vše jsme pečlivě vyhledali a zaznamenali do tohoto výstupu, ve kterém najdete pořádnou dávku parádních fotek a videí.

Kamarádská session v backyard parku

Byla by škoda nevypíchnout i tuto videonovinku, ve kterém Phil Hansen a Jed Sky předvádí velmi kreativní snowboarding ve vlastnoručně postaveném mini snowparku na Mt. Pleasant. I toto stojí za vaší pozornost!

Recenze

Curator III

V květnu proběhla i jedna recenze. Jednalo se o knihu Curator III, která v podobě rozhovorů a různých článků mapuje aktuální světovou snowboardovou scénu. Najdete v ní spoustů skvělého a zajímavé materiálu, ze kterého vám padne čelist. My jsme knihu přelouskali jedním dechem a o knize napsali pár slov. Pokud vás aspoň trochu zajímají tištěné publikace, tak kniha Curator je něco pro vás!

Tak to bylo vše z dnešního souhrnu věnovaného výstupům za měsíc květen. Musíme přiznat, že to byl velmi plodný měsíc a my se těšíme, co dalšího za parádní obsah přinese červen. Tak se nechme překvapit!

Za Freeride.cz

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Na pražské náplavce vyroste SNB - FREESKI skok přímo uprostřed Vltavy

Na Smíchovské náplavce v Praze vyroste skok pro freestyle ridery všeho druhu. Zaskákat si můžeš i ty jestli na to máš. Skok bude stát na lodi CARGO GALLERY s dopadem rovnou do Vltavy. Krom lyžařský i snb repre a dalších riderů bude ve vzduchu i poletucha Petr Civín na Flyboardu.

10. ročník BCB Summer Jibbing proběhne již za týden! + IG soutěž

Podobné akce u nás bohužel už vymřely a tak máme radost, že právě BCB Summer Jibbing v obci Janovičky poblíž Broumova tento rok proběhne a proběhne v jubilejním 10. ročníku! Podíváme se co pro nás organizátoři připravili a ve spolupráci s nimi jsme se dohodli na soutěži o dva vstupy!